Кандидатів на посаду судді КСУ за квотою Президента обиратимуться у 6 етапів - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Кандидатів на посаду судді КСУ за квотою Президента обиратимуться у 6 етапів

Дата публікації:

Набрав чинності Указ Президента України «Питання конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України» від 17 серпня 2021 р. № 365/2021, яким затверджено Положення про проведення відповідного конкурсу.

Так, загальний строк проведення конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді КСУ становить два місяці, а відбір кандидатур здійснює конкурсна комісія, яку створює Президент України.

Склад конкурсної комісії формується з числа правників з визнаним рівнем компетентності, які не беруть участі в конкурсному відборі на посаду судді КСУ.

Персональний склад конкурсної комісії затверджує Президент України. Конкурсна комісія утворюється у складі семи членів, троє з яких є міжнародними експертами у сфері права.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Чи є Конституційний Суд України судом?

Конкурс проводиться у такі етапи:

1) оголошення про початок конкурсу шляхом розміщення відповідної інформації на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України;

2) подання документів особами, які мають намір узяти участь у конкурсі;

3) розгляд конкурсною комісією поданих документів на відповідність вимогам до судді КСУ, установленим Конституцією України, Законом України «Про Конституційний Суд України», та прийняття рішення про допуск осіб до участі в конкурсі;

4) проведення спеціальної перевірки в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»;

5) проведення співбесід із кандидатами, допущеними до участі в конкурсі, та ухвалення рекомендації щодо кожного кандидата, складання списку кандидатів, рекомендованих на посаду судді КСУ;

6) подання списку кандидатів, рекомендованих на посаду судді КСУ, Президентові України для прийняття рішення про призначення на посаду судді КСУ.

Читайте також: Президент розпускає Конституційний Суд

За результатами вивчення документів та відомостей, наданих кандидатами на посаду судді КСУ, та проведення співбесіди конкурсна комісія шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів від її складу ухвалює рекомендацію щодо кожного кандидата на посаду судді КСУ, затверджує список кандидатів, рекомендованих на посаду судді. Такий список має містити кількість кандидатур, яка щонайменше втричі перевищує кількість вакансій.

Голова конкурсної комісії не пізніше наступного робочого дня після затвердження конкурсною комісією списку кандидатів, рекомендованих на посаду судді КСУ, подає його разом із матеріалами щодо кандидатів на розгляд Президентові України для прийняття рішення про призначення на посаду судді КСУ.

У разі якщо за результатами конкурсу не рекомендовано жодного кандидата, проводиться повторний конкурс для відбору кандидатур на посаду судді, а в разі якщо не рекомендовано необхідної кількості кандидатур – додатковий конкурс для добору необхідної кількості кандидатур для здійснення Президентом України призначення судді КСУ. Повторний, додатковий конкурси проводяться у порядку, визначеному цим Положенням.

Також конкурсна комісія має:

– розмістити в установленому порядку оголошення про початок конкурсу для відбору кандидатур на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України;

– забезпечити проведення на конкурсних засадах відбору кандидатур.

Нагадаємо, продаж землі: КСУ розпочав розгляд відповідного подання

Законодавство

Причини інвалідності дітей від вибухів визначатимуть на підставі витягів з ЄДРСР

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 7 Положення про лікарсько-консультативну комісію» від 11 жовтня 2021 р. № 1057, якою до пункту 7 додано підпункт 10 про те, що лікарсько-консультативні комісії встановлюють причинний зв’язок інвалідності у дітей, які стали дітьми з інвалідністю внаслідок поранення чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухонебезпечних предметів, на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформованого не пізніш як за три місяці до звернення законного представника дитини із заявою про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, висновки щодо дітей, які отримали інвалідність внаслідок вибухів, надсилатимуть органам соцзахисту в 3-денний строк.

Читати далі

Законодавство

Договір про медичне обслуговування – за новою типовою формою

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Національну службу здоров’я України та Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» від 6 жовтня 2021 р. № 1067, якою передбачено, що Національна служба здоров’я України відповідно до покладених на неї завдань здійснює заходи з перевірки дотримання надавачами медичних послуг умов договорів про медичне обслуговування населення шляхом здійснення моніторингу у спосіб, передбачений у Типовій формі договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

У зв’язку з цим, Типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410, викладено у новій редакції.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря

Читати далі

Законодавство

Дипломи про фахову передвищу освіту мають бути не дорожчі 3 % прожиткового мінімуму

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про граничну вартість документів про здобуття фахової передвищої освіти, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету» від 11 жовтня 2021 р. № 1058, якою встановлено, що гранична вартість вказаних документів, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету, не повинна перевищувати 3 відсотки прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого відповідно до законодавства на 1 січня року видачі такого документа.

Нагадаємо, нові норми часу для планування та обліку навчальної роботи в закладів фахової передвищої освіти

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Питання конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України
||
№ Документа: 365/2021
Дата прийняття: 17.08.2021
Дата набрання чинності: 19.08.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Питання конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України
||
№ Документа: 365/2021
Дата прийняття: 17.08.2021
Дата набрання чинності: 19.08.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає