Connect with us

Законодавство

Кнопки термінового виклику поліції можуть з’явитися у школах

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти № 11543.

Новою статтею Закону України «Про повну загальну середню освіту» запропоновано встановити, що з метою створення безпечного освітнього середовища керівники закладів загальної середньої освіти за рахунок коштів засновника, інших джерел, не заборонених законодавством, вживають комплекс заходів для запобігання та/або недопущення чи припинення заподіяння шкоди учасникам освітнього процесу.

До комплексу заходів, зазначених вище, належать:

– визначення правил перебування осіб на території та в приміщеннях закладу загальної середньої освіти;

– огородження території закладу загальної середньої освіти;

– облаштування закладу загальної середньої освіти технічними засобами охорони термінового виклику поліції.

Читайте також: Зайняття громадянином України посади в незаконно створеному окупаційному «органі», навіть без участі в його роботі, свідчить про вчинення колабораційної діяльності

Керівники закладів загальної середньої освіти можуть вживати додаткові заходи з охорони.

Правила знаходження (перебування) осіб на території та в приміщеннях закладу середньої освіти ухвалюються педагогічною радою закладу загальної середньої освіти та затверджуються керівником закладу середньої освіти після погодження з засновником (засновниками). Дотримання правил перебування осіб на території та в приміщеннях закладу середньої освіти є обов’язковими. Доступ осіб, які не є учасниками освітнього процесу, на територію та в приміщення закладу загальної середньої освіти здійснюється із дозволу виключно керівника закладу загальної середньої освіти, крім посадових осіб під час виконання повноважень, визначених законом.

Забороняється знаходження (перебування) на території та в приміщеннях закладу загальної середньої освіти осіб з:

– явними ознаками алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;

– небезпечними предметами і речовинами, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;

– тваринами (крім таких, що використовуються в освітньому або виховному процесі).

Читайте також: Школи безоплатно підключатимуть до системи «Мрія»

При цьому передбачені положення не застосовуються до об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту закладу загальної середньої освіти, вимоги щодо утримання, облаштування та експлуатації яких встановлюються законодавством.

Керівник закладу загальної середньої освіти повідомляє уповноважений підрозділ органів Національної поліції України в разі наявності загроз безпечному освітньому середовищу для проведення в межах компетенції превентивних поліцейських заходів на території та в приміщеннях закладу загальної середньої освіти.

Для охорони закладів загальної середньої освіти не може бути залучена особа:

– яка має непогашену і не зняту в установленому законом порядку судимість;

– визнана в установленому законом порядку винною в скоєнні правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи;

– на яку накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, булінгом (цькуванням) та невиконанням обов’язків щодо виховання дітей.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.