Connect with us

Законодавство

Комітет дає добро

Опубліковано

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді підтримати в другому читанні і в цілому законопроект № 8371, який має заборонити діяльність релігійних організацій, пов’язаних із росією.

Читайте також: Особа, яка працювала у правоохоронних органах окупаційної влади, несе відповідальність за колабораційну діяльність незалежно від займаної там посади

Про це повідомив народний депутат Володимир В’ятрович у Facebook. «Щойно комітет… одноголосно рекомендував парламенту підтримати в другому читанні і в цілому законопроект № 8371, який має покласти край діяльності російської церкви в Україні». За словами В’ятровича, текст проекту закону став «значно сильнішим, порівняно з підтриманим раніше радою за основу урядовим варіантом».

Документ, зокрема передбачає, що: російська православна церква має бути заборонена законом; діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з нею, буде припинятися за чіткою процедурою, яка включатиме дослідження, припис про виконання закону й судову заборону; рпц й афілійовані з нею структури не зможуть більше використовувати державне і комунальне майно; перехід громад до української помісної православної церкви буде значно спрощено.

Читайте також: Незастосування судом звільнення від відбування покарання до особи, визнаної винуватою у виправдовуванні збройної агресії рф, відповідає меті покарання та засадам його призначення

«Тепер остаточне рішення за Верховною Радою. Сподіваюся, у колег вистачить політичної волі без зволікань ухвалити цей важливий закон», − підсумував В. В’ятрович.

Нагадаємо, 19 жовтня 2023 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із росією, яким можуть припинити діяльність упц мп.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.