Connect with us

Законодавство

Комітети ВР зможуть засідати в режимі відеоконференції

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України “Про комітети Верховної Ради України”» (законопроект № 3277).

Законом внесено зміни до розд. VIII Прикінцеві положення Закону України «Про комітети Верховної Ради України», якими передбачена можливість проведення засідань комітетів Верховної Ради України в режимі відеоконференції.

Так, впродовж встановленого Кабінетом Міністрів України згідно з Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантину для здійснення  заходів, спрямованих на запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID – 19), організація роботи комітетів здійснюється, зокрема, з такими особливостями:

  • плани роботи, розклади засідань та порядки денні засідань комітетів повідомляються народним депутатам України – членам відповідних комітетів секретаріатами комітетів через єдину автоматизовану систему роботи з документами у Верховній Раді України;
  • комітети здійснюють свою роботу у формі засідань, які можуть проводитися у режимі відеоконференції з  можливою одночасною трансляцією на офіційному веб-сайті Верховної Ради України, за попередньою згодою більшості  від затвердженого Верховною Радою України кількісного складу комітету, надісланою голові такого комітету з використанням єдиної автоматизованої системи та накладенням кваліфікованого електронного підпису. Згода на проведення засідання комітету у режимі відеконференції надається кожним народним депутатом України окремо шляхом надсилання персонального листа на адресу голови комітету.

Засідання комітету, що проводиться у режимі відеоконференції вважається повноважним за умови віддаленого (за допомогою службового планшета) приєднання до участі у такому засіданні більше половини від складу членів такого комітету, затвердженого Верховною Радою України.

Акти комітетів, протоколи і стенограми їх засідань розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради України. На засіданні комітету, що проводиться у режимі відеоконференції, ведеться протокол і стенограма засідання.

Акти комітетів і протоколи, проведених у режимі відеоконференції їх засідань,  підписуються кваліфікованими електронними підписами з наступним оформленням у паперовому вигляді протягом 10 робочих днів з дня завершення строку дії цього Закону.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.