Connect with us

Законодавство

Координацію боротьби з тероризмом налагоджуватиме нова Робоча група

Набрав чинності наказ Центрального управління Служби безпеки України «Про затвердження Положення про робочу групу з питань проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом» від 20 лютого 2020 р. № 53.

Робоча група з питань проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом утворюється в Службі безпеки України з метою організації виконання завдань (заходів) під час проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом, забезпечення міжвідомчої взаємодії та координації дій суб’єктів боротьби з тероризмом, центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, організацій та установ.

Основними завданнями Робочої групи, зокрема, є:

  • організація виконання завдань (заходів) огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом;
  • забезпечення міжвідомчої взаємодії та координації дій фахівців (експертів) суб’єктів боротьби з тероризмом, центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, організацій та установ, які входять до складу Робочої групи;
  • оцінювання стану та готовності суб’єктів боротьби з тероризмом до виконання завдань із запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків, стану їх кадрового, фінансового, матеріально-технічного й інших видів забезпечення, а також наявних спроможностей щодо ефективного реагування на терористичні загрози;
  • оцінка стану та перспектив розвитку загальнодержавної системи боротьби з тероризмом;
  • надання пропозицій щодо вдосконалення законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань боротьби з тероризмом.

Робочу групу очолює голова, який за посадою є першим заступником Голови Служби – керівником Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Законодавство

Видатки на соціальний захист буде збільшено до 5,7 млрд грн

Як повідомив заступник Міністра фінансів, у проекті Держбюджету-2021 на соціальний захист людей закладено 322,8 млрд грн (+5,7 млрд порівняно з 2020 р.).

Для виплати державних соціальних допомог та компенсацій у 2021-му передбачено 67,5 млрд грн (+6,2  млрд).

Прогнозований обсяг видатків на пенсійне забезпечення у Держбюджеті-2021 р. збільшується на 1,5 млрд гривень проти 2020-го. Він становитиме майже 204 млрд грн.

Зазначені кошти будуть спрямовані, зокрема, на продовження виплати щомісячної доплати у розмірі 500 гривень 80-річним пенсіонерам, а також – на індексацію пенсій.

Окрім того, з 1 липня 2021 р. запроваджується щомісячна доплата до пенсії у розмірі 400 грн для пенсіонерів, яким виповнилося 75 років.

На соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, пропонується спрямувати 2,6 млрд грн (+0,6  млрд).

Також передбачено видатки для забезпечення житлом осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та їхніх сімей обсягом 600 млн гривень.

Крім того, у 2021 р. планується надати пільги та житлові субсидії майже 5 млн домогосподарств.

Див. також процедуру Як отримати допомогу на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку

Читати далі

Законодавство

Визначено порядок верифікації звіту про викиди парникових газів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку верифікації звіту оператора про викиди парникових газів» від 23 вересня 2020 р. № 959.

Затверджений Порядок встановлює процедуру та вимоги до проведення верифікації звіту оператора, що подається відповідно до Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».

Під час верифікації верифікатор аналізує:

– повноту звіту оператора та плану моніторингу, а також їх відповідність вимогам, визначеним Порядком здійснення моніторингу та звітності;

– відповідність дій оператора затвердженому плану моніторингу;

– наявність або відсутність суттєвих викривлень у звіті оператора;

– можливість надання інформації для вдосконалення моніторингу та звітності щодо викидів парникових газів.

Верифікатор рекомендує оператору подати план моніторингу на затвердження Міндовкіллю в разі, коли:

– план моніторингу не затверджено Міндовкіллям;

– протягом звітного періоду до плану моніторингу були внесені істотні зміни, що не затверджені Міндовкіллям;

– план моніторингу є неповним;

– план моніторингу не відповідає вимогам, визначеним Порядком здійснення моніторингу та звітності.

У разі неповноти плану моніторингу або його невідповідності вимогам, визначеним Порядком здійснення моніторингу та звітності, верифікатор рекомендує оператору внести до плану моніторингу відповідні зміни перед поданням на затвердження Міндовкіллю та зазначає їх у верифікаційному звіті.

Якщо план моніторингу не був затверджений в установленому законодавством порядку до видачі верифікаційного звіту, верифікатор зобов’язаний зазначити це у верифікаційному звіті.

Основними етапами верифікації є:

– переддоговірний етап;

– проведення стратегічного аналізу;

– проведення аналізу ризиків;

– розроблення плану верифікації;

– детальна верифікація з відвідуванням установки;

– формування внутрішньої верифікаційної документації;

– підготовка верифікаційного звіту;

– незалежне рецензування і видача верифікаційного звіту.

Верифікація здійснюється на підставі договору, укладеного між оператором і верифікатором.

Читати далі

Законодавство

Документацію про земельні ділянки, речові права на які зареєстровано до 2013 р., інвентаризують

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації документації із землеустрою, внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 9 жовтня 2020 р. № 948.

Затверджений Порядок визначає механізм проведення інвентаризації документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою, за якою здійснювалося формування земельних ділянок, складання правовстановлюючих документів, аналізу других примірників правовстановлюючих документів на земельні ділянки та складання територіальними органами Держгеокадастру (у тому числі такими, що провадять свою діяльність на районному (міському) рівні) реєстрів земельних ділянок, речові права на які (документи, що посвідчують права на них) зареєстровано згідно із законодавством, що діяло до 1 січня 2013 р., та які не припинено на час проведення інвентаризації, для подальшого вжиття заходів щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, речові права на які виникли до 1 січня 2013 р.

Інвентаризацію документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою, проводять територіальні органи Держгеокадастру (у тому числі такі, що провадять свою діяльність на районному (міському) рівні) за такими критеріями:

– наявність документації із землеустрою, на підставі якої складався правовстановлюючий документ;

– наявність у документації із землеустрою, на підставі якої складався правовстановлюючий документ, каталогу координат;

– наявність у документації із землеустрою, на підставі якої складався правовстановлюючий документ, електронного документа, що містить відомості про результати робіт із землеустрою.

За результатами проведення інвентаризації документації із землеустрою у строк до 1 січня 2022 р. складаються реєстри земельних ділянок, речові права на які (документи, що посвідчують права на них) зареєстровано згідно із законодавством, що діяло до 1 січня 2013 р., та які не припинено на час проведення інвентаризації.

Зазначені реєстри підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держгеокадастру та його територіальних органів.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Положення про робочу групу з питань проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом
||
№ Документа: 53
Дата прийняття: 20.02.2020
Дата набрання чинності: 08.05.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.04.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 383/34666
Внутрішній номер документа: Немає
Telegram
Про затвердження Положення про робочу групу з питань проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом
||
№ Документа: 53
Дата прийняття: 20.02.2020
Дата набрання чинності: 08.05.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.04.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 383/34666
Внутрішній номер документа: Немає