Законодавство
Коштом ДСНС підвищуватимуть кваліфікацію педагоги, які викладають поведінку у надзвичайних ситуаціях
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444 і від 23 жовтня 2013 р. № 819» від 6 вересня 2024 р. № 1037.
Змінами до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444, якими унормовано, що підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників, які проводять навчання здобувачів освіти діям у надзвичайних ситуаціях, організовується роботодавцем відповідно до Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 р. № 819.
Організація навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів здійснюється МОН згідно із затвердженими ним і погодженими з ДСНС навчальними програмами з вивчення заходів безпеки, способів захисту від впливу небезпечних факторів, викликаних надзвичайними ситуаціями, надання домедичної допомоги.
У закладах освіти створюється матеріально-технічна база, що забезпечує виконання відповідних освітніх програм.
Читайте також: Дуальна форма здобуття вищої освіти для підготовки фахівців з реабілітації
Крім того, змінами до Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 р. № 819, встановлено, що підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників, які проводять навчання здобувачів освіти діям у надзвичайних ситуаціях:
– здійснюють навчально-методичні центри;
– здійснюється шляхом проведення функціонального навчання та практичної підготовки.
Функціональне навчання педагогічних, науково-педагогічних працівників, які проводять навчання здобувачів освіти діям у надзвичайних ситуаціях, проводиться відповідно до державного замовлення за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для фінансування ДСНС.
У додатку 1 до Порядку розділ «Фахівці, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту» доповнено такою позицією: педагогічні, науково-педагогічні працівники, які проводять навчання здобувачів освіти діям у надзвичайних ситуаціях, – у міжатестаційний період (періодичність проходження навчання).
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.