Законодавство
Кожен музей матиме свій унікальний код
Набрав чинності наказ Міністерства культури України «Про затвердження Змін до Порядку обліку музейних предметів в електронній формі» від 12 грудня 2018 р. № 1092.
Новою редакцією абз. 6 п. 4 розділу III вказано, що унікальний код музею, який є п’ятизначним, складається за таким порядком:
- перші дві цифри (від 10 до 36) є незмінними і визначають адміністративно-територіальну одиницю мізцерозташування музею;
- три останні (від 001 до 999) визначають порядковий номер музею на відповідній адміністративній території, який присвоюється наказом Мінкультури.
Виключено п. 12 розділу III, за яким музеї, що здійснювали облік предметів в електронній формі, повинні були експортувати пакет даних до Мінкультури, який в свою чергу визначав перелік атрибутів, межі й умови вибірки даних та періодичність надання цієї інформації.
Відповідно до нового п. 5 розділу IV експорт пакета даних до Мінкультури здійснюється всіма музеями в день внесення відомостей про предмети до інформаційної системи музею. Формування пакета даних здійснюється згідно з вимогами до файлу-повідомлення (нові додатки 5 – 7).
Зокрема, згідно із додатком 5, файл-повідомлення про первинну реєстрацію предмета фонду музею у відповідній книзі надходжень основного або науково-допоміжного фонду оформлюється як електронний XML-документ, валідний XML-схемі codeUA. Встановлено вимоги до змісту таких даних.
Новим додатком 2 затверджено унікальні коди музеїв за адміністративно-територіальними одиницями, наприклад:
- м. Київ – 10000;
- Вінницька область – 11000;
- Волинська область – 12000;
- Дніпропетровська область – 13000;
- Донецька область – 14000;
- Житомирська область – 15000;
- Закарпатська область – 16000;
- Запорізька область – 17000;
- Івано-Франківська область – 18000; і т. д.
You must be logged in to post a comment Login