Законодавство
Кров та її компоненти ввозитимуть як гуманітарну допомогу на час воєнного стану
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2023 р. № 921, якою визначено особливості ввезення на територію України донорської крові та компонентів крові на період воєнного стану або під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру не нижче загальнодержавного рівня.
Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про необхідність отримання донорської крові та компонентів крові як гуманітарної допомоги МЗС разом із МОЗ вживають заходів до пошуку надавачів гуманітарної допомоги через закордонні дипломатичні установи України.
Після надходження інформації до МОЗ про потенційних надавачів гуманітарної допомоги МОЗ надсилає надавачеві гуманітарної допомоги письмовий запит про надання донорської крові та компонентів крові як гуманітарної допомоги із зазначенням переліку і обсягів донорської крові та компонентів крові, в яких є потреба, із зазначенням строку їх поставки.
Підставою для започаткування процедури отримання гуманітарної допомоги є письмова пропозиція надавача гуманітарної допомоги про її надання.
Читайте також: Особливості реєстрації транспорту для сил безпеки та оборони
Ввезення донорської крові та компонентів крові здійснюється на підставі письмової згоди отримувача гуманітарної допомоги за умови наявності підписаного гарантійного листа за формою, наведеною в додатку.
Спеціалізовану державну установу «Український центр трансплант-координації», яка виконує функції Національного трансфузіологічного центру, визначено отримувачем гуманітарної допомоги.
Крім того, Державній митній службі доручено здійснювати пропуск донорської крові та компонентів крові через митний кордон України з урахуванням вимог ч. 1 ст. 360 Митного Кодексу України без застосування технічних засобів митного контролю, призначених для отримання зображення на основі застосування енергії рентгенівського, гамма або будь-якого іншого виду випромінювання, з дотриманням вимог до температурного режиму для збереження їх фізичних та біологічних властивостей.