Connect with us

Законодавство

Кримінальні провадження щодо геноциду – без обмеження строку

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану» від 23 серпня 2023 р. № 3341-IX.

Зокрема доповненням до ст. 219 Кримінального процесуального кодексу України встановлюється, що:

– строк досудового розслідування, передбачений ч. 2 цієї статті, не обчислюється у кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених ст. 437 – 439 чи ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України;

– при об’єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому ст. 217 цього Кодексу, якщо досудове розслідування хоча б в одному з них здійснюється щодо злочинів, передбачених ст. 437 – 439 чи ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України, загальний строк досудового розслідування, встановлений ч. 2 цієї статті, не обчислюється.

Також новою редакцією ч. 8 ст. 615 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що у кримінальних провадженнях, в яких з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та на дату введення воєнного стану жодній особі не повідомлено про підозру, строк від дати введення воєнного стану до дати його припинення чи скасування не включається до загальних строків, передбачених ч. 2 ст. 219 цього Кодексу.

Читайте також: Порнографію та звідництво частково декриміналізують

У кримінальних провадженнях, в яких відомості про кримінальне правопорушення, за виключенням злочинів, передбачених ст. 437 – 439 чи ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або винесена постанова про початок досудового розслідування у порядку, встановленому цією статтею, від дати введення воєнного стану і до дати його припинення чи скасування строк досудового розслідування до дня повідомлення особі про підозру становить тридцять місяців.

Строк досудового розслідування, зазначений в абзаці другому цієї частини, може бути продовжений у порядку та в межах строків, передбачених § 4 гл. 24 цього Кодексу.

Крім того, згідно з новим п. 20-8 розд. XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України положення абз. 2 ч. 8 ст. 615 цього Кодексу поширюються також і на кримінальні провадження, в яких відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань або винесена постанова про початок досудового розслідування у порядку, встановленому ст. 615 цього Кодексу, від дати введення воєнного стану і до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану».

Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану
||
№ Документа: 3341-IX
Дата прийняття: 23.08.2023
Дата набрання чинності: 24.08.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.