Connect with us

Законодавство

Курс долара у 2020 році: 27,0 чи 24,8 грн?

Дата публікації:

Уряд схвалив уточнені основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки, враховуючи поточну економічну ситуацію та зміни деяких припущень.

Показники були внесені за двома сценаріями, розробленими Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Зокрема, сценарій 1 передбачає подальше поступове прискорення економічного зростання та формування якісного підґрунтя для сталого розвитку в середньостроковій перспективі. За цим сценарієм прогнозується:

  • зростання реального обсягу ВВП на 3,7% у 2020 р., 3,8% у 2021 р. та 4,1% у 2022 р.;
  • індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) – 105,5% у 2020 р., 105,3% у 2021 р., 105,1% у 2022 р.

Припущення щодо середньорічного обмінного курсу – 27,0 гривень за долар США у 2020 р., 27,2 гривень за долар США у 2021 р., 27,5 гривень за долар США у 2022 р.

Водночас, успішне впровадження реформ для поліпшення бізнес-клімату, кардинальних успіхів у боротьбі із корупцією, реформуванні судової системи і захисті прав власності може зумовити пожвавлення інвестиційної активності, у тому числі за рахунок припливу іноземного капіталу.

Відповідні ефекти оцінені в сценарії 2, за яким прогнозується:

  • зростання реального обсягу ВВП на 4,8% у 2020 р., 5,5% у 2021 р. та 6,5% у 2022 р.;
  • індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) – 105,8% у 2020 р., 105,0% у 2021 р. та у 2022 р.

Припущення щодо середньорічного обмінного курсу – 24,8 гривень за долар США у 2020 р., 23,9 гривень за долар США у 2021 р., 24,2 гривень за долар США у 2022 р.

Дізнатися більше можна, ознайомившись із презентацією

Законодавство

Національне військове меморіальне кладовище збудують у Київській області

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища» № 4225.

Доповненням до Закону «Про поховання та похоронну справу» уводиться законодавче визначення терміну «Національне військове меморіальне кладовище» – архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Новою ст. 23-1 Закону передбачається, що Національне військове меморіальне кладовище є об’єктом права державної власності та не підлягає приватизації або передачі в оренду.

Замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни.

Будівництво, утримання в належному стані та охорона кладовища, а також витрати на поховання померлих на його території здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету.

Не можуть бути поховані на кладовищі особи, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посади секретаря районного комітету і вище), особи, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів.

Зазначені обмеження не поширюється на осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у період їх проведення; борців на незалежність України у ХХ столітті.

У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів державного бюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом.

Порядок організації поховань те перепоховань на території кладовища визначатиметься Кабінетом Міністрів України, який також затверджуватиме зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на його території.

Читати далі

Законодавство

При гарантійному обслуговуванні товарів експлуатаційні документи надаватимуться в е-вигляді

Опубліковано

on

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді» № 4185.

Доповненням до ст. 7 Закону «Про захист прав споживачів» пропонується визначити, що суб’єкт господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорту або будь-якого іншого документу, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному веб-сайті виробника.

У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому ним порядку.

На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника і оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюється продавцем під час продажу такого товару.

На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в паперовому вигляді.

Читати далі

Законодавство

Сезонної зміни часу не буде

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про обчислення часу в Україні» № 4201, який визначає правові засади встановлення одиниць часу, обчислення часу та регулює відносини, що виникають при поширенні інформації про точний час і календарну дату в Україні.

Ним, зокрема визначається, що сезонний перехід часу на території України не здійснюється.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram