Connect with us

Законодавство

Курсантів вищих навчальних закладів СБУ відраховуватимуть за недисциплінованість

Набрав чинності Указ Президента України «Про Положення про проходження військової служби (навчання) курсантами вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України» №739/2019 від 9 жовтня 2019 р.

Положення визначає порядок проходження військової служби (навчання) курсантами зазначених військових навчальних закладів військових навчальних підрозділів, їх права та обов’язки.

Підготовка курсантів у вищих військових навчальних закладах проводиться з метою подальшого проходження ними військової служби за контрактом осіб офіцерського складу в Службі безпеки України та інших державних органах, що здійснюють керівництво військовими формуваннями і уклали зі Службою безпеки України відповідні угоди, передбачені законодавством України.

Підготовка за освітніми програмами на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти.

Строки військової служби в календарному обчисленні для курсантів відповідають часу навчання у вищому військовому навчальному закладі.

Курсанти, які до зарахування до вищих військових навчальних закладів не проходили військової служби, особисто складають Військову присягу на вірність Українському народові.

Курсант відраховується з вищого військового навчального закладу (п. 61 Положення):

а) за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність курсанта до військової служби;

б) у зв’язку з укладенням курсантом нового контракту про проходження іншого виду військової служби у Службі безпеки України або іншому заінтересованому державному органі, яким його було направлено на навчання;

в) у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів – у разі неможливості забезпечити продовження навчання курсанта на певному рівні вищої освіти з метою здобуття відповідного ступеня і кваліфікації;

г) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;

ґ) у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту керівником вищого військового навчального закладу (за бажанням курсанта);

д) через невиконання індивідуального навчального плану;

е) через небажання продовжувати навчання;

є) у разі відмови від проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу після закінчення навчання;

ж) через недисциплінованість;

з) у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі, обмеження волі, позбавлення військового звання чи позбавлення права займати певні посади;

и) у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту курсантом;

і) у разі відмови у наданні або скасуванні допуску до державної таємниці, якщо продовження навчання неможливе без такого допуску.

Водночас, «Положення про проходження військової служби (навчання) за контрактом курсантами (слухачами) вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України» визнане таким, що втратило чинність.

До речі, у разі відрахування через недисциплінованість курсант має відшкодувати кошти, витрачені на його утримання – рішення Верховного Суду

Законодавство

Комісія з питань деокупації проводитиме закриті слухання

Опубліковано постанову Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України» № 211-IX.

Відповідно до постанови утворено у складі 12 народних депутатів України Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України, на яку покладено завдання:

  • вивчати стан вирішення питань щодо протидії можливим загрозам національним інтересам України в ході підготовки та здійснення заходів, спрямованих на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованих територій України;
  • проводити у разі необхідності, але не рідше одного разу на місяць у закритому режимі слухання з питань засад та критеріїв формування, способів реалізації державної політики щодо відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях;
  • готувати для розгляду Верховною Радою України в установленому порядку законодавчі пропозиції щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях;
  • формувати рекомендації щодо стратегічних та невідкладних заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях.

За результатами своєї роботи Тимчасова спеціальна комісія кожні три місяці готує звіт.

Читати далі

Законодавство

Законність вирубки лісу можна перевірити у смартфоні

Вже шість областей України підключено до пілотного проекту e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок: Чернігівська, Полтавська, Рівненська, Київська, Волинська, Тернопільська.

Сьогодні у реєстрі оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини.

Кожен охочий може зайти з комп’ютера чи смартфону на сайт та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити по карті законність проведення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення. У загальному переліку можна обрати опцію «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.

Скористатися електронним реєстром лісорубних квитків на заготівлю деревини можна за цим посиланням

Читати далі

Законодавство

Мінімальну зарплату запропоновано визначати як 150% прожиткового мінімуму

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці» № 2378.

Пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю, Законів України «Про оплату праці», «Про прожитковий мінімум», «Про колективні договори і угоди», «Про індексацію грошових доходів населення», якими передбачити з 1 січня 2020 р. встановлення:

  • розміру мінімальної заробітної плати на рівні не менше 150 відсотків встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • мінімального посадового окладу (тарифна ставка) у розмірі, що перевищує 150 відсотків  встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі перевищення двох місяців підряд фактичного рівня інфляції над плановим більше ніж на 2 відсотки, КМУ протягом 15 днів має ініціювати внесення змін до Державного бюджету України на відповідний рік щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року.

Розмір мінімальної заробітної плати запропоновано визначати з урахуванням потреб працівників та їх сімей, середнього рівня заробітної плати, фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, індексу споживчих цін, продуктивності праці, рівня зайнятості та інших економічних умов, податків, обов’язкових зборів та внесків.

Читати далі

В тренді

Про Положення про проходження військової служби (навчання) курсантами вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України
||
№ Документа: 739/2019
Дата прийняття: 09.10.2019
Дата набрання чинності: 11.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про Положення про проходження військової служби (навчання) курсантами вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України
||
№ Документа: 739/2019
Дата прийняття: 09.10.2019
Дата набрання чинності: 11.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає