Connect with us

Законодавство

Легалізація зброї в Україні: чи безпечно?

Опубліковано

У МВС України вважають, що рішення про легалізацію було безпечним, потрібно застосувати моделі, які вже апробовані в інших країнах, та скористатися світовим досвідом.

Читайте також: Зброя для цивільних. Чому навчання – це крок на випередження

Про це радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко повідомив в ефірі інформаційного телемарафону. «Зараз Верховною Радою в першому читанні вже прийнятий законопроект про легалізацію зброї, він чекає другого читання. Я думаю і громадська думка готова до того, що потрібно легалізувати зброю, бо на сьогодні більшість українців абсолютно щиро вважає, що зброя — це те, що необхідно будь-якій людині та сім’ї. Головне, щоб до другого читання, були абсолютно правильно виписані всі підзаконні акти», — сказав В. Денисенко, додавши, щоб рішення про легалізацію було безпечним, потрібно застосувати моделі, які вже апробовані в інших країнах. «Щодо обмежень, то перш за все — це проблеми психічних захворювань. Тут повинна бути не просто довідка, яку можна купити за 100—200 гривень, а це повинно справді бути обстеження людини, де враховані певні критерії, по яких вони робляться. Зрозуміло, що людина не повинна бути раніше судимою. Та інші речі, які можуть впливати на те, як людина може застосувати зброю не для захисту, а зовсім з інших причин», — сказав В. Денисенко.

На його думку, зазвичай у травмованому суспільстві, де підвищений градус напруги, велика кількість зброї зупиняє й агресію також. «У даному випадку важливо правильно поставитися до цього, і в тому числі, правильно провести інформаційну кампанію, як проводити реабілітацію людей із посттравматичним синдромом та як проводити ту ж саму легалізацію обігу зброї. Зараз наше суспільство готове до цього», — зазначив він.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.