Connect with us

Законодавство

Лікарям та аптекарям заборонили приховувати дешевші ліки…

Опубліковано

Два тижні тому ВРУ підтримала законопроект, який забороняє лікарям та фармацевтам призначати ліки з метою власної вигоди. Також на прохання покупців вони мають перерахувати наявні аналоги.

Читайте також: Порушників антидопінгових правил не фінансуватимуть з місцевих бюджетів

Дане рішення підтримали 250 народних депутатів. Новий законопроект (№ 10293) розширює перелік обмежень для лікарів, фармацевтів та фахівців з реабілітації, аби не допускати призначення лікарських препаратів під впливом фінансових стимулів. «Ідеться про роздачу сувенірної та брендованої продукції, премії та бонуси, повернення частини коштів за призначення лікарських засобів конкретного виробника, участь у конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників в обмін на призначення конкретних лікарських засобів, подарунки та інші вигоди.

Читайте також: Військові та ветерани зможуть отримати більше безоплатних стоматологічних послуг

Це все впливає на якість лікування, об’єктивність призначення тих чи інших ліків лікарем або порад, які дає фармацевт в аптеці», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, відтепер фармацевти під час відпуску ліків на прохання покупців зобов’язані сповіщати про наявні аналоги, які схожі за своєю дією, складом або ефективністю. Забороняється приховувати інформацію про ліки з аналогічною дієвою речовиною, які коштують дешевше.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.