Connect with us

Законодавство

Ліки на основі канабісу відпускатимуть тільки за рецептом

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності № 7457.

Як зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, прийняття законопроекту дозволить створити механізм для контрольованого використання рослин роду коноплі (Cannabis) в Україні в медицині та науці, а пацієнти з онкологічними та багатьма іншими захворюваннями отримають кращий доступ до необхідного лікування. Водночас проект забороняє реалізацію (відпуск) рослин канабісу та продуктів їхнього перероблення з будь-яким вмістом тетрагідроканнабінолу (ТГК) для рекреаційного вживання.

Завдяки внесенню всіма суб’єктами всіх операцій із переміщення конопель та продуктів із них на всіх етапах обігу до електронної інформаційної системи, держава контролюватиме повний життєвий цикл рослини: від насінини до потрапляння до пацієнта.

Кожна рослина, кожна партія продуктів перероблення, одиниця фасованої продукції, пакування лікарського засобу маркуватиметься QR-кодом. Культивування рослин зможуть здійснювати юридичні особи з дотриманням належних умов у закритому ґрунті із цілодобовим відеоспостереженням та доступом до його даних Нацполіції в режимі реального часу.

Читайте також: Клінічні випробування тканинних і клітинних трансплантатів вестиме експертний центр МОЗ

Лікарські засоби на основі конопель виготовлятимуть лише з медичних конопель українського виробництва або з імпортованої рослинної субстанції канабісу. Сировину реєструватимуть. Відпуск лікарських засобів на основі медичних конопель здійснюватиметься виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.

Передбачається, що мінімальний вміст ТГК у медичних коноплях становитиме 0,3 %. Сировина зі вмістом ТГК нижчим за мінімальний рівень вважатиметься промисловими коноплями й не застосовуватиметься для виробництва лікарських засобів.

Лабораторний контроль вмісту кількості ТГК здійснюватимуть тільки в державних спеціалізованих лабораторіях (МВС, СБУ, Держприкордонслужби, Мін’юсту, Держлікслужби), а відбір зразків задля проведення контролю можливий тільки за участі представників Нацполіції. Якщо за підсумками лабконтролю в промислових коноплях вміст ТГК перевищуватиме дозволений, весь урожай підлягатиме знищенню в установленому порядку під контролем Нацполіції.

Нагадаємо, на дослідження і розробки кошти надаватимуть за конкурсом

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.