Connect with us

Законодавство

Ліки з аптек доставлятимуть екстериторіально

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав зміни, запропоновані Міністерством охорони здоров’я, та оновив редакцію проекту Закону «Про лікарські засоби» № 5547.

Зокрема серед врахованих правок, запропонованих Міністерством, є впровадження принципу екстериторіальності для доставки лікарських засобів з аптек.

«Зараз, під час війни, дуже важливо забезпечити доступ українців до лікарських засобів, тому впорядкування вимог до дистанційної торгівлі ліками є нагальною потребою. Пацієнти повинні мати можливість купувати та отримувати необхідні ліки незалежно від географічного розташування аптеки, а отже доставка препаратів не має обмежуватися територією однією області», – зауважив перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Читайте також: Тимчасову адміністрацію у медзакладах уводитимуть за воєнного стану чи надзвичайної ситуації

Окрім того, нова редакція Закону України «Про лікарські засоби» передбачає:

1) створення умов для розвитку фармацевтичної промисловості, формування сприятливого інвестиційного клімату, подолання технічних бар’єрів у міжнародній торгівлі лікарськими засобами завдяки адаптації нормативно-правових актів і галузевих стандартів із законодавством Європейського Союзу;

2) розподілення функції формування та реалізації політики у сфері лікарських засобів та перерозподіл повноважень органів виконавчої влади у сфері обігу лікарських засобів для усунення дублювання функцій цих органів за допомогою створення єдиного органу державного контролю.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.