Connect with us

Законодавство

Медиків об’єднають у 5 професійних палат

Опубліковано

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо самоврядування в сфері охорони здоров’я.

Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я України, проектом пропонується закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій, а також створити підстави для делегування медичним працівникам, об’єднаним у самоврядні організації, окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади.

Планується створити п’ять таких організацій професійного самоврядування – Палат: лікарів сімейної медицини, лікарів-спеціалістів, стоматологів, сестер медичних/братів медичних, фармацевтів.

Спершу будуть долучені професійні групи, що найбільш до цього готові – стоматологи та фармацевти. Всі інші фахівці будуть долучені лише після утворення та пілотування перших двох палат.

Читайте також: Призначення керівників студмістечок та гуртожитків погоджуватимуть з органом студентського самоврядування

Проект врегульовує питання допуску до професійної діяльності шляхом впровадження свідоцтва про право на провадження діяльності в сфері охорони здоров’я. Свідоцтво формуватиметься автоматично з Реєстру людських ресурсів сфери охорони здоров’я, створення якого також передбачено проектом. Реєстр міститиме інформацію щодо освіти, кваліфікації медиків та інформацію про тимчасове зупинення (або припинення) дії свідоцтва.

«Представники медичних та фармацевтичних професій матимуть економічну свободу та мобільність, можливість обирати заклад охорони здоров’я, форму співпраці, юридичний захист, широту прийняття професійних рішень тощо. Медзаклад зможе формувати команду медичних працівників, здійснювати керівництво якістю та доступністю послуг. А пацієнт отримає спосіб захисту своїх прав і свобод, можливість вільно обирати лікаря, отримувати сучасну, якісну, безпечну та доступну медичну допомогу, повагу до своєї гідності, прозорість інформації про професійну траєкторію та поточний статус лікаря. Ефективний механізм захисту прав пацієнтів планується реалізувати через Етичну комісію, яка розглядатиме прецеденти щодо дій чи бездіяльності мед- і фармпрацівників», – прокоментували у Міністерстві.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.