Законодавство
Медиків залучатимуть під час воєнного стану без урахування єдиних кваліфікаційних вимог
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 375, якою визначено правові та організаційні засади залучення фармацевтичних працівників, здобувачів вищої освіти 4 – 6 років навчання за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я», молодших спеціалістів з медичною освітою, лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без вимог щодо атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії до надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування на період встановлення карантину, запровадження надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану.
Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації (у період воєнного стану – військові адміністрації) та інші уповноважені органи управління закладу охорони здоров’я у разі необхідності повідомляють МОЗ про додаткову потребу в медичних працівниках та інших працівниках сфери охорони здоров’я, що виникла у період встановлення карантину, запровадження надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану.
Читайте також: Акредитацію закладів охорони здоров’я відновлено
Перелік осіб, які можуть залучатися до надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я на період встановлення карантину, запровадження надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану без урахування єдиних кваліфікаційних вимог, затверджених МОЗ, та обов’язків, що можуть виконуватися цими особами, наведено в додатку.
МОЗ, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації (у період воєнного стану – військові адміністрації) та інші уповноважені органи управління закладу охорони здоров’я, заклади охорони здоров’я, у яких виникла додаткова потреба в медичних працівниках та інших працівниках сфери охорони здоров’я, заклади охорони здоров’я, які є базами стажування лікарів-інтернів та базами практики здобувачів вищої освіти, заклади вищої (післядипломної) освіти, що здійснюють підготовку лікарів-інтернів та здобувачів вищої освіти, повинні забезпечити залучення визначених осіб до надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, у яких виникла додаткова потреба в медичних працівниках та інших працівниках сфери охорони здоров’я.
Крім того, внесено зміни до п. 24 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285.