Connect with us

Законодавство

Мінімальний оклад не може складати 50% мінімальної зарплати

Опубліковано

Центральний комітет Профспілки працівників науки і освіти розглянув доопрацьований Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проект Закону України «Про працю» та протестує проти його прийняття.

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки зазначає, що не підтримує новацій щодо зниження ролі держави в регулюванні трудових процесів та ігнорування ролі профспілок як суб’єкта соціально-трудових відносин.

Не можуть бути також підтримані ініціативи про звуження змісту та обсягів прав працівників і мінімальних гарантій у сфері зайнятості, оплати та умов праці, зменшення ролі соціального діалогу і договірного регулювання колективних трудових відносин, скасування законодавчих актів у сфері праці.

На думку спілчан необґрунтовано розширюється перелік випадків коли може бути укладено строковий трудовий договір, а саме – встановлюється обов’язкова строкова форма трудового договору для педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, скасовується норма про скорочену тривалість робочого часу, зокрема, для учителів та лікарів.

Зміни, запропоновані проектом щодо визначення мінімального окладу у розмірі, не меншому за 50% мінімальної зарплати, не відповідають суті останньої, свідчить про дискримінацію працівників залежно від джерел фінансування оплати їхньої праці.

Профспілка категорично не погоджується з пропозиціями щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати з урахуванням фінансових можливостей державного бюджету.

Окрім цього, в законопроекті має бути передбачено норми, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

Оплата праці працівників, що фінансуються з бюджету, має здійснюватися на підставі норм Законів України, актів Кабінету Міністрів України, а також колективно-договірного регулювання.

За працю працівників, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці має здійснюватися підвищена, не менше як на 12% оплата, за роботу в нічний час – не менше 35%.

Отже, Профспілка вимагає дотримання норм ст.ст. 22, 64 Конституції України щодо недопущення звуження змісту та обсягів мінімальних гарантій і наявних прав працівників, забезпечення пріоритету захисту працівника у трудових відносинах, а також дотримання ратифікованих Україною конвенцій МОП та інших міжнародних договорів у сфері праці та соціального захисту працівників.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.