Connect with us

Законодавство

Міністерством юстиції встановлено форму складання декларації для фізособи-банкрута

Опубліковано

Міністерством юстиції України була затверджена форма складання Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність. Перш за все цей документ необхідний для відкриття провадження у відповідних справах, що розглядаються в господарських судах. Його необхідно прикріпити до заяви про відкриття відповідного провадження, що передбачено Кодексом з процедур банкрутства. 23 серпня 2019 року Мін’юстом був зареєстрований відповідний наказ від 21.08.2019 р під номером 2627/5.

Відповідно до наказу, декларація має заповнюватися фізичною особою або ФОП власноручно. Період, відомості за який зазначаються в документах (по 1 за кожен календарний рік) складає три роки. Враховуються данні за період, що передує даті подання відповідної заяви (про відкриття провадження пов’язаних з визнанням особи банкрутом). Декларація повинна містити в собі таку інформацію:

  1. фінансові надходження, а також витрати боржника;
  2. та сама інформація, стосовно членів сім’ї боржника.

Обидва випадки враховують ті суми, що перевищують тридцять мінімальних зарплат. Розрахунок проводиться із врахуванням затвердженої мінімальної зарплати станом на 1 січня того року, за який подається декларація).

Мова заповнення такої декларації – українська. Документ може бути заповнений як в письмовій формі, так і з використанням засобів комп’ютерної техніки. Після складання декларації, боржник підписує її і вказує дату складання. До господарського суду документ подається як в паперовому, так і в електронному вигляді. В останньому випадку обов’язковою умовою є наявність власного кваліфікованого електронного підпису.

Члени сім’ї, чиї дані вносять до декларації:

  • Чоловік / дружина (враховуються ті особи, шлюб з якими розірвано не більше 3-х років до подачі декларації).
  • Діти боржника (різного віку).
  • Батьки.
  • Особи, які перебувають під опікою або на утриманні у боржника та інші, спільно з ним проживаючі (в тому числі і ті, хто знаходяться в сімейних відносинах з боржником, але без укладення шлюбу).

Боржник, заповнюючи декларацію, зобов’язаний вказати всю інформацію, яку він має або може отримати з загальнодоступних джерел про своїх родичів. Відмова надання такої інформації боржнику членом його сім’ї або неможливість отримання достовірних даних про нього відзначається як «Член сім’ї не надав інформацію» у відповідному полі.

Об’єкти незавершеного будівництва вказуються в декларації в тому випадку, якщо:

  1. Якщо вони належать безпосередньо боржникові (або членам його сім’ї) на правах власності, регульованих ЦК України.
  2. Такі об’єкти розташовуються на земельних ділянках, які належать боржникові (або членам його сім’ї) на підставах прав власності (оренда, володіння та ін).
  3. Об’єкт побудований за рахунок боржника (повністю або частково) або членів його сім’ї.

Відповідний наказ про форму подачі декларації набуде чинності з моменту введення КУ з процедур банкрутства, але не раніше офіційної публікації. Нагадаємо що дата набрання законної сили Кодексу України з процедур банкрутства 21 жовтня 2019 року.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.