Connect with us

Законодавство

Міністерством юстиції встановлено форму складання декларації для фізособи-банкрута

Міністерством юстиції України була затверджена форма складання Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність. Перш за все цей документ необхідний для відкриття провадження у відповідних справах, що розглядаються в господарських судах. Його необхідно прикріпити до заяви про відкриття відповідного провадження, що передбачено Кодексом з процедур банкрутства. 23 серпня 2019 року Мін’юстом був зареєстрований відповідний наказ від 21.08.2019 р під номером 2627/5.

Відповідно до наказу, декларація має заповнюватися фізичною особою або ФОП власноручно. Період, відомості за який зазначаються в документах (по 1 за кожен календарний рік) складає три роки. Враховуються данні за період, що передує даті подання відповідної заяви (про відкриття провадження пов’язаних з визнанням особи банкрутом). Декларація повинна містити в собі таку інформацію:

 1. фінансові надходження, а також витрати боржника;
 2. та сама інформація, стосовно членів сім’ї боржника.

Обидва випадки враховують ті суми, що перевищують тридцять мінімальних зарплат. Розрахунок проводиться із врахуванням затвердженої мінімальної зарплати станом на 1 січня того року, за який подається декларація).

Мова заповнення такої декларації – українська. Документ може бути заповнений як в письмовій формі, так і з використанням засобів комп’ютерної техніки. Після складання декларації, боржник підписує її і вказує дату складання. До господарського суду документ подається як в паперовому, так і в електронному вигляді. В останньому випадку обов’язковою умовою є наявність власного кваліфікованого електронного підпису.

Члени сім’ї, чиї дані вносять до декларації:

 • Чоловік / дружина (враховуються ті особи, шлюб з якими розірвано не більше 3-х років до подачі декларації).
 • Діти боржника (різного віку).
 • Батьки.
 • Особи, які перебувають під опікою або на утриманні у боржника та інші, спільно з ним проживаючі (в тому числі і ті, хто знаходяться в сімейних відносинах з боржником, але без укладення шлюбу).

Боржник, заповнюючи декларацію, зобов’язаний вказати всю інформацію, яку він має або може отримати з загальнодоступних джерел про своїх родичів. Відмова надання такої інформації боржнику членом його сім’ї або неможливість отримання достовірних даних про нього відзначається як «Член сім’ї не надав інформацію» у відповідному полі.

Об’єкти незавершеного будівництва вказуються в декларації в тому випадку, якщо:

 1. Якщо вони належать безпосередньо боржникові (або членам його сім’ї) на правах власності, регульованих ЦК України.
 2. Такі об’єкти розташовуються на земельних ділянках, які належать боржникові (або членам його сім’ї) на підставах прав власності (оренда, володіння та ін).
 3. Об’єкт побудований за рахунок боржника (повністю або частково) або членів його сім’ї.

Відповідний наказ про форму подачі декларації набуде чинності з моменту введення КУ з процедур банкрутства, але не раніше офіційної публікації. Нагадаємо що дата набрання законної сили Кодексу України з процедур банкрутства 21 жовтня 2019 року.

Законодавство

Затримки розрахунків за «зелену» енергію негативно вплинуть на інвестиційний клімат – АПУ

Комітет Асоціація правників України з питань енергетики, нафти та газу направив відкрите звернення Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо необхідності своєчасного затвердження розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та зазначення граничного терміну розрахунків з переможцями аукціонів за відпущену електроенергію.

Проаналізувавши Постанову «Про затвердження нормативно-правових актів, що регулюють діяльність гарантованого покупця та купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом» від 26 квітня 2019 р. № 641, в АПУ підкреслили, що норми законодавства не містять остаточної дати для затвердження Регулятором вартості послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, що, у свою чергу, призведе до затримок остаточного розрахунку з виробниками ВДЕ.

У зв’язку з цим, на думку Комітету АПУ, для виконання вимог Закону України «Про альтернативні джерела енергії» потрібно зазначити граничний термін для розрахунків з переможцями аукціонів за відпущену електроенергію, – не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим періодом.

Крім цього, будь-які затримки виплат справлятимуть негативний вплив на інвестиційний клімат в Україні, відносини з державами та партнерами. Вони також призведуть до порушень строків виплат за кредитними договорами, укладеними для фінансування проектів. Це викликає недовіру фінансових установ, які уклали відповідні кредитні договори, до сектору ВДЕ та енергетики в цілому, що ускладнює подальше фінансування енергетичних проектів, а також підвищує вартість такого фінансування.

Таким чином, необхідно внести зміни до Постанови НКРЕКП від 26 квітня 2019 р. № 641 та привести Порядок купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, Типовий договір з переможцем аукціону у відповідність до Закону України «Про альтернативні джерела енергії».

Ознайомитись детальніше зі зверненням Комітету АПУ можна за цим посиланням.

Читати далі

Законодавство

Прикордонників на пенсії лікуватимуть у медзакладах Держприкордонслужби

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до Інструкції про порядок надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я Державної прикордонної служби України» від 30 січня 2020 р. № 82.

Тепер у закладах охорони здоров’я Держприкордонслужби на медичному обслуговуванні можуть перебувати, поміж інших, пенсіонери із числа військовослужбовців Держприкордонслужби, яким відповідно до законодавства надано пільгу щодо безоплатного користування закладами охорони здоров’я Держприкордонслужби.

У разі надання амбулаторно-поліклінічної допомоги лікарські засоби за рецептами лікарів закладів охорони здоров’я Держприкордонслужби відпускаються безоплатно чи на пільгових умовах згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» від 17 серпня 1998 р. № 1303 та відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333.

Прикріплення особи на медичне обслуговування до закладу охорони здоров’я Держприкордонслужби проводиться за місцем проходження військової служби (роботи) або проживання (раніше – також з урахуванням Порядку вибору та зміни лікаря первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та форм первинної облікової документації, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 4 листопада 2011 р. № 756).

Читати далі

Законодавство

Банки повідомлятимуть виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів

Національний банк опублікував для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України «Про Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів».

Проект постанови розроблено відповідно до вимог Виборчого кодексу України, що набрав чинності 1 січня 2020 р., згідно з якими, порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів відповідно до норм Кодексу встановлюється Національним банком України за погодженням з Центральною виборчою комісією.

У проекті постанови, зокрема, визначається порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів та встановлюється обов’язок банків повідомляти:

 • Центральну виборчу комісію та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів на пост Президента України, політичної партії, яка висунула кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі та їх реквізити;
 • регіональне або територіальне представництво Центральної виборчої комісії та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі та його реквізити;
 • територіальну виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів організації політичної партії, яка висунула виборчий список, кандидата в депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища та їх реквізити.

Ознайомитись з проектом постанови Правління НБУ можна за цим посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 28 березня 2020 р. на електронну адресу nbu@bank.gov.ua.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.