Connect with us

Законодавство

Модельний статут кредитної спілки можна обговорити

Опубліковано

Національний банк України опублікував для обговорення проект модельного статуту кредитної спілки, розроблений відповідно до вимог Закону України «Про кредитні спілки» з метою спрощення процесу розроблення та затвердження статуту кредитними спілками.

Після введення в дію Закону про кредитні спілки учасники цього ринку зможуть здійснювати діяльність на підставі власної редакції статуту або на підставі модельного статуту, затвердженого Національним банком.

Читайте також: 1% – гранична ставка за день по мікрокредитах

Модельний статут визначатиме основні положення та міститиме як рекомендовані положення для кредитних спілок за замовчуванням, так і положення, які кредитні спілки можуть обирати залежно від специфіки власної бізнес-моделі.

«Проект не є регуляторним актом та не передбачає обов’язку кредитних спілок здійснювати діяльність відповідно до модельного статуту або приводити свою діяльність у відповідність до нього. Здійснення діяльності на підставі модельного статуту є правом кредитної спілки. Кожна кредитна спілка самостійно вирішуватиме, на підставі якого установчого документа продовжувати власну діяльність», – прокоментували у Національному банку.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 15 грудня 2023 р. на електронну адресу: [email protected].

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.