Connect with us

Законодавство

«Митний безвіз» з ЄС: що це дасть Україні?

Опубліковано

Як відомо, на початку серпня Верховна Рада України ухвалила закон про «митний безвіз», який передбачає приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту з країнами Євросоюзу.

Тоді за відповідний законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань виконання глави 5 розділу ІV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (№ 7420) в цілому проголосували 275 народних депутатів.

Читайте також: Митні правила щодо статусу фінансового гаранта уніфіковано з ЄС

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, ним пропонується уніфікувати передбачені Митним кодексом України правила щодо отримання статусу фінансового гаранта, забезпечення сплати митних платежів, отримання авторизації на застосування спрощень «загальна гарантія», «загальна гарантія зі зменшенням розміру забезпечення базової суми на 50 відсотків», «загальна гарантія зі зменшенням розміру забезпечення базової суми на 70 відсотків», «звільнення від гарантії» з вимогами, визначеними Конвенцією про процедуру спільного транзиту від 20 травня 1987 року.

Також передбачається запровадження процедури кінцевого використання, перевагами якої є те, що іноземні товари можуть бути випущені у вільний обіг на митній території України за зниженими ставками ввізного мита, встановленими Митним тарифом України (далі – МТУ), а також можливість надання гарантій на різницю між сумою ввізного мита, визначеного за повними ставками МТУ, та сумою ввізного мита, визначеного за зниженими ставками митного тарифу, що забезпечує покриття ризиків, пов’язаних із недотриманням умов кінцевого використання.

Нагадаємо, 7 липня Єврокомісія ухвалила рішення про запрошення України стати учасницею Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, що означає приєднання нашої держави до «митного безвізу». Зазначимо, що Конвенція про процедуру спільного транзиту є основою для переміщення товарів між 35 країнами: державами-членами ЄС, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ/EFTA), Туреччиною, Північною Македонією та Сербією. Технологія, яка лежить в її основі, – нова комп’ютеризована система транзиту (NCTS). Вона доступна лише для членів конвенції. Тож, щоб приєднатися до Конвенції, Україна мала запровадити NCTS.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.