Connect with us

Законодавство

НАДС контролюватиме додержання прав громадян на державну службу

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Порядку здійснення Національним агентством України з питань державної служби, його територіальними органами контролю за додержанням визначених Законом України “Про державну службу” умов реалізації громадянами права на державну службу» від 10 вересня 2020 р. № 168-20.

Відповідно до затвердженого Порядку НАДС, його територіальний орган здійснює заходи контролю відповідно до плану заходів контролю на наступний рік, що затверджується Головою НАДС до 25 грудня року, що передує плановому, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАДС.

Об’єктом заходів контролю може бути державний орган, структурний підрозділ зі статусом юридичної особи публічного права (у місцевих державних адміністраціях), територіальний орган.

Заходи контролю щодо одного і того самого об’єкту заходу контролю проводяться не частіше ніж один раз на два роки за наказом НАДС чи його територіального органу.

Строк проведення заходів контролю визначається з урахуванням обсягу, характеру та складності організаційної структури об’єкта заходів контролю і не може перевищувати тридцяти календарних днів.

У разі потреби строк заходів контролю може бути продовжений, але не більше ніж на п’ятнадцять календарних днів.

За результатами заходів контролю НАДС, його територіальний орган, у строк, що не перевищує двадцяти календарних днів після закінчення заходів контролю, складає довідку у двох примірниках, яка складається з трьох частин: вступна, описова, висновки та пропозиції (рекомендації).

Керівник об’єкта заходів контролю або особа, яка виконує його обов’язки, у термін, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження довідки, повідомляє НАДС, його територіальний орган про вжиті заходи щодо зазначених у довідці пропозицій (рекомендацій).

Матеріали за результатами здійснення заходів контролю за рішенням Голови НАДС (керівника територіального органу) направляються суб’єкту призначення керівника відповідного державного органу, його апарату (секретаріату) у разі не вжиття заходів щодо усунення виявлених невідповідностей та/або порушень Закону, встановлених за результатами здійснення заходів контролю.

До 1 березня поточного року НАДС узагальнює інформацію про здійснення контролю за додержанням визначених Законом умов реалізації громадянами права на державну службу за попередній рік та оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті.

Законодавство

Нові об’єкти природно-заповідного фонду

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» від 30 листопада 2020 р. № 525/2020.

Президент оголосив території та об’єкти природно-заповідного фонду заказниками, парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення:

  • ландшафтний заказник «Кручі» (Донецька область);
  • ботанічний заказник «Долина ірисів» та парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Адамівка» (Львівська область).

Читати далі

Законодавство

Створено національний природний парк «Королівські Бескиди»

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про створення національного природного парку “Королівські Бескиди”» від 30 листопада 2020 р. № 526/2020.

До території національного природного парку у Львівській області погоджено в установленому порядку включення 8997 гектарів земель комунальної власності, що перебувають у постійному користуванні комунального підприємства «Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс», а саме: 8691 гектар, що вилучається і надається національному природному парку в постійне користування, та 306 гектарів у межах Дністрянського лісництва, що включаються до його території без вилучення у землекористувача.

Також підтримано пропозицію Кабінету Міністрів України щодо утворення та забезпечення належного функціонування спеціальної адміністрації національного природного парку у сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Читати далі

Законодавство

Постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи продовжено заміну посвідчень до 2022 р.

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551» від 25 листопада 2020 р. № 1168.

Новою редакцією п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» продовжено до 1 січня 2022 р. термін заміни посвідчень у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень:

– особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

– учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

– особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку здійснення Національним агентством України з питань державної служби, його територіальними органами контролю за додержанням визначених Законом України «Про державну службу» умов реалізації громадянами права на державну службу
||
№ Документа: 168-20
Дата прийняття: 10.09.2020
Дата набрання чинності: 23.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 08.10.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 982/35265
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку здійснення Національним агентством України з питань державної служби, його територіальними органами контролю за додержанням визначених Законом України «Про державну службу» умов реалізації громадянами права на державну службу
||
№ Документа: 168-20
Дата прийняття: 10.09.2020
Дата набрання чинності: 23.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 08.10.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 982/35265
Внутрішній номер документа: Немає