Законодавство
Найбільш ризикових надавачів довірчих послуг перевірятимуть раз на 2 роки
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері надання електронних довірчих послуг та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації» від 31 жовтня 2018 р. № 914.
До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері надання електронних довірчих послуг, визначено:
- кількість сформованих кваліфікованих сертифікатів користувачів електронних довірчих послуг;
- кількість електронних довірчих послуг, що надаються суб’єктом, внесеним до Довірчого списку;
- рівень довіри до засобів електронної ідентифікації, що застосовується суб’єктом;
- наявність фактів порушень законодавства щодо провадження господарської діяльності у сфері надання електронних довірчих послуг.
Ризики настання негативних наслідків від провадження діяльності та вичерпний перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику, їх показники визначені відповідно в додатках 1 та 2 до постанови.
Встановлено також, що планові заходи державного нагляду здійснюються з такою періодичністю для надавачів послуг:
- з високим ступенем ризику – не частіше 1 разу на 2 роки;
- із середнім ступенем ризику – не частіше 1 разу на 3 роки;
- з незначним ступенем ризику – не частіше 1 разу на 5 років.
Щоб дізнатись ступінь ризику, варто визначити кількість балів у відношення до критеріїв за додатком № 2. Так, при сумі від 0 до 20 балів – незначний ступінь; від 21 до 40 балів – середній; від 41 до 100 балів – високий;
У разі коли за результатами планових та позапланових заходів протягом останніх 6 років для суб’єктів середньої групи та 10 років для суб’єкта незначного ступеня не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства, то наступна планова перевірка проводиться не раніше ніж через установлений для відповідного ступеня ризику період, збільшений у 1,5 рази (тобто 4,5 та 7,5 років відповідно).
You must be logged in to post a comment Login