Connect with us

Законодавство

Наркотично-алкогольну ситуацію візуалізують на сайті МОЗ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні» від 10 липня 2019 р. № 689.

Постановою затверджено Порядок проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні, який безпосередньо проводитиме Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ відповідно до міжнародних показників.

До об’єктів моніторингу віднесено державну статистичну інформацію, дані наукових і соціалістичних досліджень, документи суб’єктів моніторингу.

Зокрема, до суб’єктів моніторингу належать МОЗ, МОН, Мінмолодьспорт, Мінюст, ДФС, Генпрокуратура, держадміністрації, громадські організації, тощо.

Визначено, що Центр проводитиме моніторинг наркотичної та алкогольної ситуації за такими показниками:

 • загальні популяційні дослідження, проведені серед осіб за віковими групами від 15 до 64 років;
 • звернення осіб за лікуванням, поширеність розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин;
 • проблемне вживання наркотичних засобів та психотропних речовин;
 • смертність, пов’язана з вживанням психоактивних речовин;
 • інфекційні захворювання серед осіб, які вживають наркотичні засоби та психотропні речовини ін’єкційним шляхом;
 • незаконний обіг психоактивних речовин та пов’язана з ним злочинність; тощо.

Зокрема, популяційні дослідження проводитимуться шляхом анкетування / опитування. Показники звернень осіб за лікуванням складатимуться суб’єктами господарювання, які надають психіатричну допомогу населенню.

Після узагальнення, аналізу даних наданих показників, Центр складатиме звіт, який є загальнодоступним та буде розміщений на сайті МОЗ.

Метою моніторингу є виявлення тенденцій розвитку наркотичної та алкогольної ситуації, застереження появи нових загроз та підготовка пропозицій щодо запобігання поширенню незаконного обігу психоактивних речовин.

Законодавство

Операторів озоноруйнівних речовин внесуть до єдиного реєстру

Верховна Рада України прийняла Закон «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази» (законопроект № 0874).

Закон врегульовує виробництво, імпорт, експорт, зберігання, використання, розміщення на ринку та поводження з контрольованими речовинами, товарами та обладнанням, які їх містять або використовують, що впливає на озоновий шар та на рівень глобального потепління.

Державне управління у сфері регулювання контрольованих речовин здійснюватиме Кабінет Міністрів України, якому надані такі повноваження:

 • реалізація визначеної Верховною Радою України екологічної політики у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;
 • спрямовування та координація діяльності центральних органів виконавчої влади, інших органів виконавчої влади у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;
 • організація екологічного виховання та екологічної освіти населення у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;
 • організація і забезпечення провадження зовнішньоекономічної діяльності щодо контрольованих речовин;
 • визначення графіків скорочення обсягів споживання контрольованих речовин;
 • встановлення строків подання документів для отримання частки в межах щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин;
 • затвердження форми звіту про операції з контрольованими речовинами;
 • встановлення порядку розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин.

Законом визначено, що провадити операції з контрольованими речовинами мають право лише фізичні особи – підприємці або юридичні особи, які набули статусу оператора контрольованих речовин через внесення до Єдиного державного реєстру операторів контрольованих речовин.

Читати далі

Законодавство

Житлову субсидію можна отримати в 38 банках

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про внесення змін до форми заяви про призначення та надання житлової субсидії населенню у грошовій формі» від 23 жовтня 2019 р. № 1528.

У новій редакції викладено форму заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі.

Відтепер житлову субсидію можна отримати у будь-якому з 38 уповноважених банків, а не лише через АТ «Ощадбанк».

Крім цього, якщо одержувач субсидії бажає отримувати допомогу на оплату комунальних послуг в іншій банківській установі, то слід із цією заявою та реквізитами рахунку банку, в який потрібно перераховувати житлову субсидію у грошовій готівковій формі звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Водночас, у разі відсутності рахунків в уповноважених банках, до надання інформації про платіжні реквізити зазначену субсидію можна отримувати через національного оператора поштового зв’язку за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

Ознайомитися з новою формою можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Органи державної виконавчої служби перейшли на дистанційне обслуговування

Міністерство юстиції України цифровізувало процес перерахунку коштів на рахунки стягувані – органи державної виконавчої служби перевели на дистанційне обслуговування в органах казначейства.

За словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрія Гайченка, це значно оптимізує процес управління рахунками органів державної виконавчої служби, дасть змогу відстежувати надходження в режимі реального часу і значно пришвидшить процес перерахування грошових коштів з рахунків органів державної виконавчої служби на рахунки стягувачів та до Державного бюджету України.

Згідно з чинним законодавством, кошти, стягнуті з боржника (у тому числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу виконавчої служби в Держказначействі. Після того, не пізніше наступного робочого дня, на підставі платіжних доручень перераховуються виконавцем на зазначений у заяві про примусове виконання рішення рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом.

Відтепер державні виконавці, які підключені до системи, зможуть здійснювати управління рахунками установи цілодобово, не виходячи з офісу, в дистанційному режимі контролювати надходження та здійснювати видатки та отримувати виписки з рахунків за надходженнями дистанційно, в будь-який час, без використання паперових носіїв та без звернення в органи Казначейства.

Платіжні доручення формуються в Автоматизованій системі виконавчого провадження та надсилаються до органів Казначейства засобами ПТК «Клієнт Казначейства – Казначейство» з накладанням електронних цифрових підписів та електронної цифрової печатки.

Читати далі

В тренді

Питання проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні
||
№ Документа: 689
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 14.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Питання проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні
||
№ Документа: 689
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 14.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає