Законодавство
Народним депутатам не платитимуть за прогуляні голосування
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України» № 196-IX.
Задля забезпечення належного виконання народним депутатом України визначених законом обов’язків, внесено зміни до ч. 5 ст. 33 Закону України «Про статус народного депутата України», якими встановлено підстави для невідшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень:
- у разі, якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради України без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради України на пленарних засіданнях Верховної Ради України або у більш як 50 відсотках засідань комітету Верховної Ради України, до складу якого його обрано, такому народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць;
- припинення відшкодування народному депутату витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, здійснюється за розпорядженням Голови Верховної Ради України, яке видається на підставі рішення комітету, до компетенції якого належать питання депутатської етики, що приймається на основі відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом Верховної Ради України.
Внесено зміни й до ч. 1 ст. 26 Регламенту Верховної Ради України – передбачено реєстрацію депутата за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки «за» перед відкриттям кожного пленарного засідання. Якщо не зареєструвався за допомогою електронної системи, але протягом пленарного засідання здійснював голосування з питань порядку денного за допомогою електронної системи, депутат вважається таким, що зареєструвався.
За новою редакцією ч. 4 ст. 26 Регламенту підставою для нарахування заробітної плати народному депутату за час участі у пленарних засіданнях є дані участі народного депутата у не менш як 70 відсотках голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради на кожному пленарному засіданні.
Крім цього, облік участі народного депутата у голосуванні при прийнятті рішень Верховної Ради здійснюється за допомогою електронної системи, а дані такого обліку (у відсотках) оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному веб-сайті Верховної Ради та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на офіційному веб-сайті Верховної Ради.