Connect with us

Законодавство

Національний план реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю до 2025 р.

Дата публікації:

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року» від 7 квітня 2021 р. № 285-р, який передбачає, зокрема:

– поширення інформації про існуючі засоби правового захисту і передові практики, спрямовані на полегшення доступу особи з інвалідністю до правового захисту у випадках дискримінації;

– забезпечення рівного доступу осіб з інвалідністю до судових та адміністративних проваджень – розроблення законопроекту щодо визначення порядку надання особам з інвалідністю з порушеннями зору, слуху, інтелектуальними порушеннями інформації про зміст та хід судової справи в доступному форматі, а також персональної допомоги для їх участі в судових засіданнях, розроблення та запровадження навчальної програми для суддів щодо участі осіб з ментальними порушеннями в судовому процесі, врахування їх думки під час розгляду справ, що їх стосуються;

– забезпечення впровадження послуги раннього втручання;

– визначення можливості впровадження моделі підтриманого прийняття рішень особами з інтелектуальними та психічними порушеннями;

– сприяння доступу осіб з інвалідністю до будівель, споруд та приміщень закладів освіти;

– створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом впровадження для роботодавців стимулюючих механізмів;

– удосконалення виборчого законодавства щодо участі осіб з інвалідністю у виборчому процесі;

– забезпечення доступності послуг для осіб з інвалідністю, що надаються через електронні сервіси.

Органам місцевого самоврядування, Державній судовій адміністрації, Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, Національному банку, Верховному суду, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Офісу Генерального прокурора, Тренінговому центру прокурорів, Національній школі суддів, Національній академії педагогічних наук, Національній академії медичних наук рекомендовано забезпечити виконання Національного плану дій в межах своїх повноважень.

Законодавство

Перелік гірських населених пунктів оновлено

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку населених пунктів, яким надається статус гірських» від 14 квітня 2021 р. № 364, якою вказаний перелік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 647, викладено в новій редакції.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що зміни пов’язані з новим адміністративно-територіальним устроєм України.

Відтепер в Україні налічується 714 гірських населених пунктів, які розташовані на території 86 територіальних громад та входять до складу 16 районів у 4 областях (Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій).

Читати далі

Законодавство

Нова конкурсна комісія для відбору кандидатур на посади суддів КСУ за квотою Президента

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України» від 20 квітня 2021 р. № 167/2021, яким утворено вказану конкурсну комісію.

Керівникові Офісу Президента України доручено внести у десятиденний строк пропозиції щодо персонального складу конкурсної комісії.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 4 жовтня 2017 р. № 306 «Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України».

Читати далі

Законодавство

Депутатам рекомендовано знизити ціни на енергію та газ

Опубліковано

on

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови про вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу.

Члени Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на своєму засіданні 13 квітня обговорили три проекти Постанов, які Парламент має розглянути на позачерговому засіданні.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти Проект Постанови Верховної Ради про звернення до Кабінету Міністрів щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу (№4587).

Тут пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів невідкладно, протягом трьох календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, затвердити фіксовані ціни (тарифи) на електричну енергію для побутових споживачів, визначені у Додатку 3 до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року №483, а саме:

  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів в залежності від об’єму споживання, а саме для побутових споживачів, що споживають електричну енергію до 100 кВт/год на місяць, встановити пільгову ціну на електричну енергію в розмірі 0,90 грн за 1 кВт/год;
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення;
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для будинків обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків (за обсяг спожитий до 3000 кВт/год по 0,90 грн за 1 кВт/год);
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для багатодітних, прийомних сімей та будинків сімейного типу (0,90 грн за 1 кВт/год);
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для гуртожитків, які розраховуються за загальним розрахунковим засобом обліку (0,90грн за 1 кВт/год).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року
||
№ Документа: 285-р
Дата прийняття: 07.04.2021
Дата набрання чинності: 07.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року
||
№ Документа: 285-р
Дата прийняття: 07.04.2021
Дата набрання чинності: 07.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає