Connect with us

Законодавство

Наукових працівників заохочуватимуть за посадову відповідність

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 1999 р. № 1475» від 3 квітня 2019 р. № 285.

Новою редакцією Положення про атестацію наукових працівників визначено, що його тепер можуть застосовувати недержавні наукові установи. Також Положення відтепер дозволяє проведення атестації наукових працівників закладів вищої освіти будь-якого рівня акредитації, та юридичних осіб, у складі яких є науковий підрозділ, що повністю або частково фінансуються за рахунок державного бюджету.

Атестація проводитиметься не рідше ніж 1 раз на 5 років, згідно із Законом «Про наукову і науково-технічну діяльність», та не частіше ніж 1 раз на 3 роки відповідно до Закону «Про професійний розвиток працівників».

Вченою (або науковою, науково-технічною, технічною) радою установи для кожної посади наукових працівників установи буде встановлюватися періодичність атестації, зокрема через 3, 4 або 5 років.

Якщо в діяльності наукового працівника буде виявлено порушення академічної доброчесності та/або ознаки недостатньої кваліфікації, то за рішенням керівника наукової установи буде призначено повторну атестацію.

Загалом повторна атестація працівника може бути проведена не раніше ніж через 1 рік після проходження основної атестації.

Графік проведення атестації затверджуватиметься щороку до початку календарного року. Інформація про дату проведення атестації буде доведена до відома працівника не пізніше ніж за 2 місяці до відповідної дати.

Непроведення атестації працівника не з його вини не може бути підставою для розірвання або зміни умов укладеного з ним трудового договору.

Для кожної наукової посади вченою радою буде затверджено атестаційну форму, яка враховуватиме якість наукових результатів, участь та керівництво науковими проектами; викладацьку діяльність; національну та міжнародну співпрацю; підвищення кваліфікації; популяризацію науки; тощо.

Атестація працівника проводитиметься лише в його присутності, а засідання комісії може бути проведено в режимі відеоконференції.

Комісія, під час ухвалення рішення про відповідність наукового працівника займаній посаді, зможе рекомендувати керівнику такої особи заохотити працівника відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону «Про професійний розвиток працівників», зокрема присвоїти чергову категорію, встановити надбавку до зарплати або збільшити її розмір, організувати стажування на більш високій посаді або направити на підвищення кваліфікації з метою просування по роботі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 1999 р. № 1475
||
№ Документа: 285
Дата прийняття: 03.04.2019
Дата набрання чинності: 10.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 1999 р. № 1475
||
№ Документа: 285
Дата прийняття: 03.04.2019
Дата набрання чинності: 10.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає