Connect with us

Законодавство

Не пізніше 31 січня треба подати декларації за 2021-2022 роки

Опубліковано

⚡ AI SUMMARY
Мін'юст нагадує про обов'язок подання декларацій за 2021-2022 роки до 31 січня 2024 року (крім добровільно поданих) та за 2023 рік – до 1 квітня 2024 року. Держслужбовці категорій "А" і "Б" зобов'язані повідомляти НАЗК про суттєві зміни майнового стану (понад 151 400 грн) протягом 10 днів. Рекомендовано подавати декларації завчасно через можливі технічні збої.

Міністерство юстиції нагадує, що відповідно до Закону України від 20 вересня 2023 р. № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» суб’єкти декларування не пізніше 31 січня 2024 р. мають подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021 – 2022 роках, у тому числі для проведення спеціальних перевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

Декларації (щорічна, після звільнення) за 2023 р. суб’єкти декларування мають подати до 1 квітня 2024 р.

Читайте також: Держфінансування політичних партій зупинять до кінця воєнного стану

Починаючи з 1 січня 2024 р. у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування (державні службовці категорії «А» або «Б»), а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів (в 2024 р. – 151400 гривень), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Міністерство юстиції України рекомендує не відкладати подання декларацій на останні дні встановленого терміну, оскільки в останні дні січня 2024 р., у зв’язку із посиленням навантаження на систему, можуть виникати технічні збої у роботі веб-сайту Національного агентства, а також можливі інші форс-мажорні обставини, які можуть виникнути в нинішніх особливих умовах правового режиму воєнного стану в період декларування.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.