Connect with us

Законодавство

Небанківські надавачі платіжних послуг зможуть відкривати рахунки, випускати картки та е-гроші

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про платіжні послуги» від 30 червня 2021 р. № 1591-IX, який визначає поняття та загальний порядок виконання платіжних операцій в Україні, встановлює виключний перелік платіжних послуг та порядок їх надання, категорії надавачів платіжних послуг та умови авторизації їх діяльності, визначає загальні засади функціонування платіжних систем в Україні, загальні засади випуску та використання в Україні електронних грошей та цифрових грошей Національного банку України, установлює права, обов’язки та відповідальність учасників платіжного ринку України тощо.

Як інформує Офіційне інтернет-представництво Президента України, Закон адаптує українське законодавство до правового поля Європейського Союзу, що в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України із системою ЄС.

Читайте також: Інспекційні перевірки надавачів небанківських фінпослуг – за новим ризик-орієнтованим підходом

Так, в Україні буде визначено дев’ять категорій надавачів платіжних послуг. З’являться нові учасники ринку – установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуги з надання відомостей з рахунків, платіжні установи.

Існуватиме дев’ять платіжних послуг, з яких дві – нефінансові (послуги з ініціювання платіжної операції та послуги з надання відомостей з рахунків).

Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори та деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки та електронні гроші, а від небанківських фінансових установ не вимагатиметься участь у платіжних системах для здійснення переказу.

НБУ отримає право випускати «цифрову валюту Національного банку України», а також створити регуляторну «пісочницю» – платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях (її функціонування передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами).

Читайте також: НБУ випускатиме цифрову валюту – е-гривню

Також створюються умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), що має об’єднати різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему. Планується, що Open banking запрацює в Україні в 2023 р.

Крім того, посилюється захист прав споживачів платіжних послуг і забезпечується прозорість їхнього надання, зокрема встановлюються вимоги до управління ризиками та аутентифікації користувача.

Закон вводиться в дію через 12 місяців (з винятками).

Водночас, визнано таким, що втратив чинність з дня введення в дію цього Закону, Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Читайте також: Для ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків не потрібна структура власності

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про платіжні послуги
||
№ Документа: 1591-IX
Дата прийняття: 30.06.2021
Дата набрання чинності: 01.08.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про платіжні послуги
||
№ Документа: 1591-IX
Дата прийняття: 30.06.2021
Дата набрання чинності: 01.08.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає