Законодавство
Недисциплінованим поліцейським зброю не видадуть
Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення, зберігання та експлуатації озброєння в Національній поліції України» від 11 жовтня 2018 р. № 828.
Забезпечення озброєнням Національної поліції здійснюється службою озброєння, а організацію забезпечення (тобто закупівлю) проводить структурний підрозділ з управління державним майном центрального органу управління НП України (далі – ПУДМ).
В цьому разі зброя – не лише пістолети, а й кулемети, автомати, гвинтівки, гранатомети, тощо.
Розподілення озброєння між органами поліції здійснюється за рішенням керівництва Національної поліції України з відображенням таких операцій у бухгалтерському обліку.
Озброєння, що надійшло до територіального органу, приймається комісією у складі керівника служби озброєння та не менше як 3 осіб заінтересованих підрозділів поліції, у присутності матеріально-відповідальної особи.
Під час перевірки надходження проводиться:
- розпечатування упаковок зі зброєю та ящиків з патронами та порівняння фактичного наявного забезпечення документальним відомостям;
- перевірка справності, комплектності озброєння.
Підставами для видачі поліцейському зброї з боєприпасами, спеціальних засобів та засобів індивідуального захисту є:
- витяги з наказів про видачу зброї;
- затверджені керівником органу поліції розрахунки в книзі нарядів;
- рапорти про видачі зброї окремим поліцейським для виконання службових завдань, чищення зброї чи з приводу поїздки у відрядження;
- затверджені керівником органу поліції окремі відомості про видачу зброї під час уведення в дію спеціальних оперативних планів.
Безпосередньо видачу зброї у підрозділах НП проводить оперативний черговий за наявності підстав для цього та підписів працівника поліції у книзі нарядів чи у книзі видачі й приймання озброєння.
Приймаючи озброєння, оперативний черговий перевіряє номери, кількість, стан і справність озброєння, розкладає його по шафах для зберігання.
Приміщення зберігання озброєння, мають забезпечувати:
- надійне збереження і недоступність для сторонніх осіб;
- підтримку якісного і технічного стану озброєння;
- зручність одержання, видачі, контролю, екстреного вивезення чи евакуації озброєння.
Видавати зброю заборонено особам, які:
- перебувають у відпустці,
- відсторонені від посади,
- учинили дії, що містить ознаки злочину,
- перебувають під службовим розслідуванням за фактом порушення дисципліни, тощо.
Поліцейські, які безпосередньо несуть службу та беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі збройної агресії РФ та інших заходах в умовах особливого періоду, повинні мати з собою посвідчення до зброї та боєприпасів.
Поліцейський має право отримати закріплену за ним табельну зброю, якщо він успішно склав відповідні заліки, визначені Інструкцією затвердженою наказом МВС від 1 лютого 2016 р. № 70.
You must be logged in to post a comment Login