Connect with us

Законодавство

Незаконне збагачення криміналізують невідкладно

Опубліковано

Президент України вніс як невідкладний проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» від 3 червня 2019 р. № 10358.

Відповідно до запропонованої зміни до Кодексу законів про працю України особи, уповноважені на виконання функцій держави/самоврядування (службовці), звільнятимуться протягом 3 днів (припинятиметься трудовий договір) після набрання законно сили рішення суду у справі щодо про визнання необґрунтовано набутими активів та стягнення їх у дохід держави (новий п. 7-3 ч. 1, та зміни до ч. 2 ст. 36 КЗпП).

Новою ст. 368-5 Кримінального кодексу України за набуття службовцем активів, вартість яких більш ніж на 12 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його офіційні доходи, порушника буде позбавлено волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Згідно з приміткою до цієї статті, набуття активів може відбуватися як безпосередньо службовцем, так і за його розпорядженням третьою особою.

Під час визначення різниці між вартістю набутих активів та доходами не будуть враховані активи, які є предметом провадження у справах про визнання активів необґрунтовано набутими та їх стягнення в дохід держави, а також активи, стягнуті в дохід держави в рамках такого провадження.

Право власності на активи, стягнуті в дохід держави, визнаватиметься припиненим (нова редакція ст. ст. 346 ЦК).

За змінами до ЦПК  підсудність справ, де відповідачами будуть судді чи працівники апарату Вищого антикорупційного суду, розглядатимуть місцевими судами, які перебувають  у межах територіальної юрисдикції Вищого антикорупційного суду. За загальним правилом, справи про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави розглядатимуться Вищим антикорупційним судом.

Позов у даній категорії справ подаватиметься представником НАБУ за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (наразі подається в інтересах держави прокурором).

У справах, де відповідачем буде директор, заступник, працівник Національного антикорупційного бюро України, чи прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, представництво інтересів держави у суді здійснюватиметься прокурорами Генпрокуратури України за дорученням Генпрокурора.

Таким чином, наведені норми будуть узгоджені шляхом внесення змін і до інших н.п.а., зокрема до Законів «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про запобігання корупції».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.