Connect with us

Законодавство

Нотаріальна палата просить роз’яснити плутанину із збільшенням адмінзбору за пошук у реєстрі

Нотаріальна палата звернулася до Міністерства юстиції України з листом від 1 червня 2020 р. № 15/8 з клопотанням про надання роз’яснення окремих питань справляння адміністративного збору за використання нотаріусами відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) під час вчинення нотаріальних дій.

З проведеного НП правового аналізу законодавства вбачається, що встановлений Порядком доступу до ДРРП розмір адміністративного збору за одну послугу (кратний кожним 25 сторінкам) прямо суперечить Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ч. 6 ст. 34, ч. 7 ст. 34).

Суперечність норм права призводить до неоднакового тлумачення положень законодавства з цього питання як регулятором, так і нотаріусами. Відповідно, безпідставно збільшується розмір оплати громадянами адмінзбору при вчиненні нотаріусами нотаріальних дій, особливо коли однією зі сторін правочину є органи державної влади, місцевого самоврядування, фінансові установи.

Вартість однієї інформаційної довідки з ДРРП у порядку пошуку нотаріусами речових прав та обтяжень за суб’єктом (наприклад, банком, місцевій раді тощо) може сягати кількох тисяч гривень, що викликає гостре невдоволення громадян. Звуження нотаріусами параметрів пошуку інформації задля економії коштів громадян призводитиме до неякісного результату виконання нотаріусами своїх обов’язків щодо повноцінної перевірки за реєстром, результатом чого можуть стати невиявлені обтяження або речові права та незаконні нотаріальні дії.

З метою приведення у відповідність до вимог Закону розміру адміністративного збору за отримання нотаріусами інформації з ДРРП при вчиненні нотаріальних дій, зняття питання невдоволення громадян неспіврозмірною вартістю інформації з ДРРП, Нотаріальна палата просить:

  • надати офіційне роз’яснення з питання розміру адміністративного збору в разі обрання нотаріусом варіанта отримання інформації з ДРРП в цілому щодо суб’єкта речового права, обтяження та його залежності/незалежності від обсягу отриманої інформації;
  • виключити абз. 2 п. 9 Порядку доступу до ДРРП – як такий, що суперечить ч. 6 ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Законодавство

В Україні утворять 129 районів, замість існуючих 490

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому проект Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 15 червня 2020 р. № 3650.

Проектом пропонується утворити в Автономній Республіці Крим та областях 129 районів, та ліквідувати існуючі 490 районів.

Також пропонується визначити, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, не проводитимуться.

Розглянувши проект, Комітет запропонував утворити в Автономній Республіці Крим та областях 133 райони.

Читати далі

Законодавство

Атестація наукових установ триватиме до 14 серпня

Відповідно листа-роз’яснення МОН № 7/176-20 наукові установи, які планують пройти державну атестацію 2020-го, мають податися на проходження атестації до 14 серпня цього року.

Наукова установа має подати до МОН в електронному та паперовому виглядах:

  • заявку;
  • інформаційні матеріали.

У таких матеріалах, зокрема, зазначаються показники щодо наукового та  фінансового потенціалу установи, ефективності її наукових досліджень, інноваційної активності, міжнародної інтеграції тощо.

«Всі відомості проходитимуть перевірку. І якщо в матеріалах буде виявлено факти надання недостовірної інформації, то це буде обов’язково враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи», – наголосила генеральний директор директорату науки та інновацій Юлія Безвершенко.

В електронній формі інформацію потрібно заповнити через спеціальну систему, після чого обов’язково звернутися до адміністратора для підтвердження можливості їх друку. Дедлайн – 14 серпня.

Відтак з системи потрібно роздрукувати інфоматеріали, додати до них заявку на бланку установи та ще кілька довідок і подати до МОН (бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП). Дедлайн – 28 серпня.

Ознайомитись з детальною інформацією про проведення атестації можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Припинено співпрацю між КМУ та Урядом РФ про у боротьбі з тероризмом

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про припинення дії Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом» від 8 липня 2020 р. № 572.

Кабінет Міністрів України постановив припинити дію Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом, учиненого в м. Ялті 12 липня 2012 р.

Читати далі

В тренді