Законодавство
Нова форма декларації акцизного податку
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» від 31 травня 2022 р. № 151.
Як пояснили у Державній податковій службі наказ прийнято з метою приведення положень декларації акцизного податку і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів від 23 січня 2015 р. № 14 (у редакції наказу від 26 вересня 2016 р. № 841), у відповідність до положень Законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30 листопада 2021 р. № 1914-IX, «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 15 лютого 2022 р. № 2042-IX, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану» від 1 квітня 2022 р. № 2173-IX.
Читайте також: Програму з відновлення України поширено на всі підконтрольні території
Зокрема Законом № 1914 внесено зміни до Податкового кодексу України у частині:
– перенесення на виробників та імпортерів тютюнових виробів сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, який сплачується ритейлом;
– удосконалення, починаючи з 2022 р., механізму припинення накопичення залишків тютюнових виробів за зниженими ставками шляхом впровадження оподаткування із застосуванням коефіцієнта 1,5 обсягів реалізації тютюнових виробів, які перевищують середньомісячні обсяги перед підвищенням ставки податку;
– встановлення, що зіпсовані, знищені товари, або товари, наявність чи місцезнаходження яких не підтверджено суб’єктом господарювання, у тому числі товари, нестача яких виявлена за результатами інвентаризації, проведеної суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, вважаються проданими безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання;
– запровадження на 2022 р. касового методу визначення податкових зобов’язань для виробників електричної енергії, на яких покладені спеціальні обов’язки для забезпечення загальносуспільних інтересів відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії».
Читайте також: Зняття валюти з карток за кордоном обмежено сумою 12500 грн на тиждень
Зазначені положення знайшли своє відображення в наказі № 151, зокрема внесено зміни до розділів декларації, додатків до неї та Порядку їх заповнення і подання.
У перший раз декларацію за новою формою платники податку, визначені п. 223.2 ст. 223 з урахуванням положень п. 49.2-1 ст. 49 Кодексу, подають до контролюючого органу за місцем реєстрації за серпень 2022 р. у терміни не пізніше 20 вересня поточного року.