Connect with us

Законодавство

Нова форма Програми терапії для фахівців з реабілітації

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 132, якою, зокрема визначено особливості організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я фахівцем з реабілітації самостійно.

Новим розділом Порядку організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, затвердженого постановою від 3 листопада 2021 р. № 1268, встановлено, що надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я фахівцем з реабілітації самостійно передбачає надання реабілітаційної допомоги низького обсягу в амбулаторних умовах або у вигляді домашньої реабілітації на первинному або спеціалізованому рівні медичної допомоги та забезпечується окремим фахівцем з реабілітації за однією з професій фахівців з реабілітації: фізична терапія, ерготерапія, терапія мови і мовлення.

Читайте також: Допомога при народженні дитини є допомогою самій дитині, а не її батькам

Надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно здійснюється фахівцями, які працевлаштовані в закладах охорони здоров’я або провадять господарську діяльність відповідно до законодавства України.

Надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно здійснюється відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема з урахуванням табелів матеріально-технічного оснащення, які затверджуються МОЗ, та з дотриманням вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою від 2 березня 2016 р. № 285.

Для надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на первинному рівні медичної допомоги, лікар, що надає первинну медичну допомогу, формує направлення з урахуванням такого критерію, як стан здоров’я пацієнта. Перелік станів здоров’я, за яких можливе надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на первинному рівні медичної допомоги, затверджується МОЗ.

У випадку надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на первинному рівні медичної допомоги в амбулаторних умовах або у вигляді домашньої реабілітації індивідуальний реабілітаційний план не складається. Мета та завдання реабілітації зазначаються в програмі терапії, яку складає фахівець з реабілітації на підставі результатів реабілітаційного обстеження.

Читайте також: Дізнавач уповноважений на призначення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень

Під час прийняття рішення мультидисциплінарною реабілітаційною командою про те, що особа потребує надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на спеціалізованому рівні медичної допомоги, лікар фізичної та реабілітаційної медицини формує відповідне направлення.

Для надання реабілітаційної допомоги самостійно фахівець з реабілітації складає за участю особи, яка потребує реабілітації, програму терапії. Розроблення, реалізація, моніторинг програми терапії здійснюються за принципом пацієнтоцентричності.

Програма терапії забезпечує організацію надання реабілітаційної допомоги самостійно.

У програмі терапії фахівець з реабілітації визначає комплекс узгоджених видів, форм, зміст, обсяги та строки реабілітаційних заходів, що мають бути вжиті до особи, яка потребує реабілітації, і спрямовані на досягнення мети та вирішення реабілітаційних завдань, з визначенням порядку і місця проведення таких заходів з урахуванням факторів середовища.

Програма терапії в електронній формі розробляється фахівцем з реабілітації, який надає реабілітаційну допомогу самостійно, і є сукупністю електронних записів за відповідним реабілітаційним циклом. У разі ведення медичних записів в електронній формі згідно з абз. 1 п. 6 цього Порядку програма терапії у паперовій формі не ведеться.

Визначено й основні завдання фахівців з реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги самостійно на первинному чи спеціалізованому рівні медичної допомоги.

Під час надання реабілітаційної допомоги самостійно фахівець з реабілітації в цілому відповідає за реабілітаційний процес протягом відповідного циклу.

Порядок також доповнено додатком 2 «Програма терапії».

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1268 і від 16 грудня 2022 р. № 1462
||
№ Документа: 132
Дата прийняття: 07.02.2025
Дата набрання чинності: 12.02.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. № 1268 і від 16 грудня 2022 р. № 1462
||
№ Документа: 132
Дата прийняття: 07.02.2025
Дата набрання чинності: 12.02.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає