Connect with us

Законодавство

Нова формула обчислення ціни природного газу для побутових споживачів

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про ринок природного газу” щодо впорядкування ціноутворення та недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ» № 1122.

З метою впорядкування ціноутворення у сфері постачання природного газу у Законі України «Про ринок природного газу» пропонується визначити, що ціна природного газу для потреб побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності), виробників теплової енергії для виробництва теплової енергії для всіх категорій споживачів (фізичних або юридичних осіб, які використовують теплову енергію на підставі договору) промислових споживачів, інших категорій споживачів тощо, обчислюватиметься за новою формулою (у гривнях за 1000 куб. м).

Крім цього, Кабінетові Міністрів України доручається здійснити перерахунок ціни газу та скасувати дію Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» від 19 жовтня 2018 року № 867.

Законодавство

Припинено продаж об’єктів великої приватизації до кінця карантину

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна» від 2 вересня 2020 р. № 853-IX.

Новою ст. 9 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» встановлено, що парламентський контроль за приватизацією державного майна здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання приватизації державного і комунального майна.

Також визначені контрольні функції і відповідні повноваження у сфері приватизації вищезазначеного комітету ВРУ.

Окрім цього, новою редакцією п. 7-2 розд. V Закону встановлено, що тимчасово, на період встановлення Кабінетом Міністрів України карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), аукціони з продажу об’єктів великої приватизації не проводяться (раніше – приватизація (продаж) об’єктів великої приватизації припиняється.

Читати далі

Законодавство

Музеї стали структурними підрозділами закладів вищої освіти

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти» від 2 вересня 2020 р. № 849-IX.

Доповненням до п. 2 ч. 7 ст. 33 Закону України «Про вищу освіту» музеї включено до переліку структурних підрозділів закладів вищої освіти.

Новими п. 5-1 і 10-1 ч. 1 ст. 55 Закону посади «директор музею» та «науковий працівник музею» додано до основних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Також новою редакцією п. 5 ч. 1 ст. 62 Закону надано право особам, які навчаються у закладах вищої освіти, на безоплатне користування музеями цього закладу.

Читати далі

Законодавство

Виконавців зобов’язали проводити індексацію розміру аліментів

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 71 Закону України “Про виконавче провадження” щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 1 вересня 2020 р. № 831-IX.

Новими положеннями ч. 1 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку. Індексація розміру аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

У разі самостійного надіслання стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі – підприємцю чи фізичній особі, зазначеним у ч. 1 ст. 7Закону, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів відповідно до ч. 1 ст. 7  (абз. 1 ч. 4 ст. 71).

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram