Connect with us

Законодавство

Нова модель підтримки виробників «зеленої» електроенергії

Опубліковано

Міністерство енергетики підготувало проект Закону, яким запроваджується нова модель підтримки виробників «зеленої» електроенергії (Net billing).

Новий механізм дозволить споживачам, які встановили генеруючі установки і виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, акумулювати на рахунку електропостачальника кошти, отримані від продажу надлишкових (понад власне споживання) обсягів виробленої електричної енергії, та використовувати їх протягом року для оплати за спожиту з електромережі електричну енергію.

Читайте також: Україна приєдналася до Міжнародного енергетичного агентства

«Споживач отримує грошовий «депозит» за відпущену в мережу надлишкову енергію за ціною, яка на той момент склалася на ринку «на добу наперед» або за договірними умовами. Ці кошти електропостачальник зберігатиме на особовому рахунку споживача та використовуватиме для оплати спожитої ним електричної енергії у наступні періоди протягом року, якщо потреба в електроенергії перевищуватиме її виробництво», – зауважив перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко.

Право користуватися такою моделлю підтримки матимуть не лише домогосподарства, а й непобутові споживачі – підприємства, установи й організації.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.