Connect with us

Законодавство

Нова підстава для зупинення кримінального провадження – неможливість звернення з обвинувальним актом

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо додаткового регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів у складних умовах воєнного стану» (законопроект № 7118).

Зокрема змінами до ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншому органу досудового розслідування, крім випадків доручення здійснення досудового розслідування в умовах воєнного стану.

Читайте також: Воєнний стан запроваджено на 30 діб

Новою редакцією ст. 615 Кодексу передбачено, що у разі введення в Україні або окремих її місцевостях (адміністративній території) воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції чи заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав та виникнення об’єктивної неможливості:

1) доступу до Єдиного реєстру досудових розслідувань – рішення про початок досудового розслідування приймається слідчим, прокурором, про що виноситься відповідна постанова; відомості, які підлягають внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань, вносяться до нього за першої можливості, а процесуальні дії під час кримінального провадження фіксуються у відповідних процесуальних документах, а також за допомогою технічних засобів фіксування кримінального провадження, крім випадків, коли фіксування за допомогою технічних засобів неможливе з технічних причин;

2) виконання у встановлені законом строки слідчим суддею повноважень, передбачених ст.ст. 163, 164, 233, 234, 235, 247, 248 та 294 цього Кодексу, а також повноважень щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк до 30 діб до осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 109115, 121, 127, 146, 146-1, 147, 152, 153, 185, 186, 187, 189191, 201, 258258-5, 260263-1, 294, 348, 349, 365, 377379, 402444 Кримінального кодексу України – такі повноваження виконує керівник відповідного органу прокуратури з урахуванням вимог гл. 37 цього Кодексу, за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором;

3) звернення до суду з обвинувальним актом – строк досудового розслідування у кримінальному провадженні зупиняється та відновлюється, у разі, якщо підстави для зупинення перестали існувати. До зупинення досудового розслідування прокурор зобов’язаний вирішити питання про продовження строку тримання під вартою.

Читайте також: Для відсічі збройній агресії РФ дозволено застосувати Збройні Сили та інші військові формування

Строк дії ухвали слідчого судді про тримання під вартою чи постанови прокурора про тримання під вартою, прийнятої відповідно до вимог вказаної статті з урахуванням передбачених у ній обставин, може бути продовжений до одного місяця керівником відповідного органу прокуратури за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором. Строк тримання під вартою може бути продовжений неодноразово в межах строку досудового розслідування.

Про рішення, прийняті прокурором у випадках та порядку, передбачених цією статтею, невідкладно за першої можливості повідомляється прокурор вищого рівня, а також суд, за переліком, визначеним Державною судовою адміністрацією України з наданням копій відповідних документів не пізніше 10 днів з моменту такого повідомлення.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність прокурора, прийняті або вчинені на виконання повноважень, визначених частиною першою цієї статті, розглядаються судом, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення, після забезпечення його функціонування у іншій місцевості, або найбільш територіально наближеним до нього судом.

У разі неможливості проведення підготовчого судового засідання, обраний під час досудового розслідування запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, вважається продовженим до вирішення відповідного питання у підготовчому судовому засіданні, але не довше ніж на два місяці.

У випадку закінчення строку дії ухвали суду про тримання під вартою та неможливістю розгляду судом питання про продовження строку тримання під вартою в установленому цим Кодексом порядку, обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою вважаться продовженим до вирішення відповідного питання судом, але не довше ніж на два місяці.

Окрім того, внесено похідні зміни до Закону України «Про попереднє ув’язнення».

Нагадаємо, загальна мобілізація проводитиметься протягом 90 діб

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.