Законодавство
Нові можливості для банків, уповноважених на зберігання запасів готівки
Національний банк розширив можливості банків, уповноважених на зберігання запасів готівки НБУ та проведення операцій із ними, зокрема:
- визначив відсоток присутності уповноважених банків в регіоні, що обумовлюється строком діяльності банку в статусі уповноваженого;
- визначив вимоги та зобов’язання для уповноважених банків щодо встановлення лімітів готівки на зберіганні;
- удосконалив підходи до порядку переміщення запасів готівки на зберіганні між підрозділами уповноваженого банку;
- посилив вимоги до перевезень уповноваженими банками запасів готівки великовантажним оперативним автотранспортом (з 1 січня 2023 р.);
- удосконалив форму надання інформації про технічний стан сховищ та приміщень касового вузла уповноважених банків.
Читайте також: Порушників строків подання XBRL-звітності не каратимуть до кінця року
Також для забезпечення контролю за організацією касової роботи уповноваженими банками Національний банк проводитиме перевірки уповноважених банків з питань організації та проведення операцій із запасами готівки на зберіганні, порядку їх зберігання та використання для організації готівкового грошового обігу під час обслуговування банків.
Читайте також: Банки мають подати плани відновлення діяльності до 31 грудня 2021 р.
Такі зміни містить постанова Правління Національного банку України від 17 вересня 2021 р. № 95 «Про затвердження Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків та проведення операцій з ними», відповідні норми якої наберуть чинності з 15 лютого 2022 р. Тоді втратить чинність Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків, затверджене постановою Правління Національного банку України від 7 грудня 2016 р. № 408.
Нагадаємо, державний банк мусить мати хоч один підрозділ у кожній територіальній громаді.