Законодавство
Нові правила поводження з озброєнням у кримінально-виконавчій службі
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення, обліку та експлуатації озброєння в Державній кримінально-виконавчій службі України» від 18 грудня 2024 р. № 3662/5.
Інструкція регулює порядок організації забезпечення, обліку та експлуатації зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, засобів індивідуального захисту, приладів та іншого спеціального спорядження (екіпіровки) у Державній кримінально-виконавчій службі України.
Зокрема нею визначено, що кімната зберігання зброї (КЗЗ) повинна відокремлюватися від інших приміщень стінами, стелею та підлогою з негорючих матеріалів, які за необхідності додатково армуються.
КЗЗ облаштовується охоронно-пожежною, охоронною сигналізацією (у тому числі ручним сповіщувачем охоронної сигналізації) та засобами відеоспостереження, інформація з яких передається на пост чатового- оператора (приміщення чергового органу, воєнізованого формування, закладу освіти ДКВС України, місця провадження освітньої діяльності) та дублюється на центр спостереження (пост відеоспостереження).
Заборонено розміщувати КЗЗ в підвальних (напівпідвальних) приміщеннях, через які проходять інженерні комунікації, а також суміжно до стін жилих (спальних) приміщень.
Вхід у КЗЗ розташовується так, щоб начальник варти (ЧПНСІ, черговий органу, воєнізованого формування, закладу освіти ДКВС України, місця провадження освітньої діяльності) або озброєний чатовий із складу варти могли тримати його під постійним візуальним контролем (у тому числі за допомогою відеокамер).
Відеокамери встановлюються ззовні КЗЗ (з оглядом на вхідні двері до КЗЗ) та в середині (з оглядом на ставниці, металеві шафи (ящики) з озброєнням), з виведенням зображення на монітор поста чатового-оператора (на монітор в приміщенні чергового органу, воєнізованого формування, закладу освіти ДКВС України, місця провадження освітньої діяльності) та на монітор начальника варти (ЧПНСІ), а також дублюються на один з моніторів центру спостереження (поста відеоспостереження).
Інформація з відеокамер в режимі цілодобового відеоконтролю архівується (не менше ніж 30 діб (за технічної можливості – не менше ніж 180 діб).
Визначено також правила закріплення та видачі озброєння, обліку та звітності, витрачання боєприпасів на службову (вогневу) підготовку, спортивні заходи та службові завдання, знищення непридатного озброєння, інші.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та оновлений збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.