Законодавство
Нові умови пітчингу кінопроектів – претендентів на держпідтримку
Набрав чинності наказ Міністерства культури України «Про затвердження Порядку прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії та Порядку проведення творчого конкурсу (пітчингу)» від 27 грудня 2018 р. № 1143.
Другим Порядком визначено, що державна підтримка для виробництва кінопроектів може здійснюватися в таких формах:
- здійснення публічних закупівель товарів, послуг, необхідних для виробництва документальних, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії, художньої та культурної значущості, тощо, в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості виробництва фільму;
- надання державної субсидії на виробництво фільму, обсяг якої не може перевищувати 80% загальної кошторисної вартості виробництва фільму;
- надання державної субсидії на виробництво телевізійного фільму/серіалу, обсяг якої не може перевищувати 50% загальної кошторисної вартості виробництва фільму/серіалу.
Для забезпечення проведення конкурсного відбору Рада з державної підтримки кінематографії (Рада) за поданням Держкіно створює експертні комісій по різних категоріях, які оцінюють відповідні кінопроекти.
Право на отримання державної підтримки має суб’єкт кінематографії, який внесений до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів та відповідає одному з критеріїв, визначених ч. 1 ст. 8 Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні».
Конкурсний відбір за кожним з напрямів може проводитися за окремими групами (тобто національні фільми та фільми спільного виробництва).
Конкурсний відбір за кожним з напрямів проводиться не менше 2 разів на 1 рік та може відбуватися у різний період року. Кожен напрям відбору оцінює окрема експертна комісія.
Для участі у відборі суб’єкти кінематографії мають подати до Держкіно заявку на участь в відборі (пітчингу) з документами, які характеризують кінопроект, та фінансовий план фільму.
Для фільму, що перебуває на завершальній стадії виробництва додатково подаються документи, визначені у додатку 4 (Режисерський сценарій, Генеральний кошторис, і т. ін.).
Оголошення про проведення конкурсного відбору оприлюднюється на сайті Держкіно і там само висвітлюються зауваження до поданих документів у день виявлення недоліків.
Строк подання документів – від 30 до 70 днів з моменту оприлюднення оголошення.
Члени експертних комісій оцінюють кінопроект в розрізі оригінальності ідеї; актуальності теми; драматургічної якості сценарію; соціальної важливості.
Загалом оцінка кінопроекту відбувається за декількома стадіями, на кожній з яких виставляється бал відповідності проекту критеріям.
Перелік кінопроектів – переможців відбору затверджується рішенням Ради за поданням Держкіно та оприлюднюється на сайті Держкіно не пізніше ніж на 2-й робочий день після його затвердження.
You must be logged in to post a comment Login