Законодавство
Нові вимоги до претендентів на вчені звання професора та доцента
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 656» № 308. Постанова КМУ № 656 закріплює порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань. Отже, до Порядку внесено кілька важливих змін:
- Відтепер, для присвоєння вченого звання професора необхідно мати не стаж роботи, а період роботи, визначений МОН. Скоріше за все мається на увазі науково-педагогічний та науковий стаж, вимогу про який змінено на вимогу до періоду роботи.
- Особи з інвалідністю першої групи звільняються від вимоги підтверджувати міжнародний досвід кандидата на вчене звання.
- Наукові статті у міжнародних рекомендованих МОН наукових виданнях, повинні бути надруковані претендентом на вчене звання професора у кількості, встановленій Міністерством освіти і науки.
Також, діячам культури і мистецтв, які працюють у вищих навчальних закладах та педагогічна робота яких відповідно до навчальних планів передбачає індивідуальну роботу з опанування мистецьких вмінь і навичок та безпосередньо впливає на формування професійної майстерності майбутнього митця, вчене звання професора може бути присвоєне за умов, якщо вони підготували лауреатів міжнародних чи державних премій України, конкурсів, виставок, оглядів, фестивалів або осіб, яким присвоєно почесні звання України, у кількості, визначеній МОН.
Вчене звання доцента діячам культури може бути присвоєне особам, які мають почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України».
You must be logged in to post a comment Login