Connect with us

Законодавство

Нові вимоги до використання доменних імен

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон (законопроект № 7357), який визначає правові та організаційні засади використання доменних імен у спеціальному публічному домені .gov.ua органами державної влади, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами, організаціями державної форми власності.

Зокрема встановлено, що суб’єктами відносин у сфері використання доменних імен у домені .gov.ua є: адміністратор; технічний адміністратор; реєстранти.

Функції адміністратора виконує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію  державної політики у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій та технологій, електронного урядування та електронної демократії, розвитку інформаційного суспільства, інформатизації.

Жоден з елементів інформаційно-комунікаційних систем, що використовуються адміністратором у сфері використання доменних імен у домені .gov.ua, не може бути розміщений:

1) на території України, на якій органи державної влади України тимчасово не здійснюють своїх повноважень;

2) на території держави, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України;

3) на території держави, щодо якої застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції»;

4) на територіях держав, які входять до митних чи інших союзів з передбаченими вище державами.

Читайте також: Доступ до реєстрів відновлюють на деяких територіях бойових дій

Реєстранти реєструють доменні імена для забезпечення представлення у мережі Інтернет своїх офіційних веб-сайтів, надання доступу за допомогою мережі Інтернет до електронних реєстрів, баз даних та інших електронних інформаційних ресурсів, використання і обміну повідомленнями електронної пошти тощо та несуть відповідальність за ресурси мережі Інтернет, що адресуються доменним ім’ям, зареєстрованим на цього реєстранта.

Територіальні органи реєстрантів можуть реєструвати власні доменні імена із зазначенням місцезнаходження таких органів (область, район, місто, селище, село).

Не допускається реєстрація доменного імені, створеного шляхом транслітерації з російської мови.

За порушення вимог законодавства у сфері використання доменних імен у спеціальному публічному домені .gov.ua доменне ім’я в Реєстрі та в домені .gov.ua може бути видалено адміністратором.

Закон набирає чинності з 1 січня 2024 р.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.