Connect with us

Законодавство

Нові зміни в податковому законодавстві

Опубліковано

Кабінет Міністрів у Бюджетній декларації на 2025−2027 роки визначив пріоритети податкової політики.

Про це повідомив член фінансового комітету Верхової Ради Ярослав Железняк у Telegram. «Одним із пріоритетів податкової політики держави в короткостроковій перспективі стане розширення поточної бази оподаткування, зокрема шляхом змін в оподаткуванні військовим збором, в тому числі перегляд розміру збору, кола його платників, бази та об’єктів оподаткування», — йдеться в документі.

Читайте також: Строки розрахунків за деякими експортно-імпортними операціями буде збільшено

Що зміниться у податковому законодавстві? На середньостроковий період вже враховано такі зміни до бюджетного та податкового законодавства в частині зарахування доходів до державного бюджету та їх збільшення:

‒ відновлення зарахування до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4%, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад за рахунок відповідного зниження нормативу відрахування такого податку до загального фонду державного бюджету;

‒ спрямування доходів державного дорожнього фонду до загального фонду державного бюджету з поступовим його відновленням у 2025−2027 роках (у 2025 році — 25%, у 2026 році — 50% і у 2027 році — 75%);

‒ поступове наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби та пальне до рівня, передбаченого директивами ЄС.

Читайте також: Набрали чинності закони про подвійне оподаткування з Японією та гранти від ЄБРР на безпеку Чорнобиля

«Водночас для стабільного та безперервного фінансування першочергових потреб у сфері безпеки та оборони держави від збройної агресії необхідним є розроблення додаткового пакета заходів на 2025−2027 роки з огляду на пріоритетні завдання податкової політики на відповідні роки, які б забезпечили державні фінанси ресурсом в обсязі близько 340 млрд. гривень щороку», — йдеться в декларації.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.