Connect with us

Законодавство

Новонароджені діти проходитимуть перевірку слуху (скринінг)

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про захист дітей від виникнення та наслідків, спричинених втратою слуху» № 3134.

Як зазначає в пояснювальній записці ініціатор законопроекту народний депутат О. Юрченко, в Україні немає обов’язкової перевірки слуху, що призводить до пізнього виявлення порушень. Зокрема, у дітей пізнє виявлення сприяє затриманню розвитку слуху та мовлення. У ранньому віці батьки самостійно у домашніх умовах не можуть діагностувати втрату слуху. Втрата слуху призводить до розладів мовлення і слуху, затримки емоційного та психологічного розвитку.

За даними ВООЗ 60% випадків втрати слуху можна попередити вчасно діагностикою.

У зв’язку з цим, законопроектом пропонується на законодавчому рівні закріпити загальнообов’язкову перевірку слуху (скринінг). Передбачається, що скринінг в обов’язковому порядку проводитиметься для:

  • новонароджених дітей;
  • дітей, які зараховуються до дошкільних навчальних закладів або при досягненні 3 річного віку;
  • дітей, які зараховуються до першого класу закладів освіти або при досягненні 6 річного віку.

Батьки або законні представники дитини мають право відмовитися від проведення скринінгу слуху у дітей, незалежно від віку дитини за письмовою заявою.

Діти, які були обстежені з результатом «скринінг не пройшов» проходитимуть повторне обстеження.

Діти, яким не проводився скринінг слуху у перші дні життя повинні бути обстеженими не пізніше досягнення дитиною 1-місячного віку. Такий скринінг слуху проводиться в закладі охорони здоров’я за місцем спостереження дитини, в умовах дитячої поліклініки або вдома. У разі, якщо після проведення такого обстеження отримано результат «скринінг не пройшов», дитина направляється на повне аудіологічне обстеження не пізніше досягнення дитиною 3-місячного віку.

Діти, які досягли 3 річного і 6 річного віку та, які пройшли обстеження  слуху з результатом «скринінг не пройшов» перед зарахуванням до дошкільних закладів або до першого класу закладу повної загальної середньої освіти направляються на повне аудіологічне обстеження негайно.

Діти з втратою слуху мають право на слухопротезування. Дитина, якій за результатами повного аудіологічного обстеження слуху встановлено діагноз втрати слуху, вноситься до Єдиного реєстру дітей, що потребують слухопротезування.

Держава забезпечує належне фінансування слухопротезування дітей, гарантує безкоштовне обслуговування та заміну технічних та інших засобів слухопротезування.

Законодавство

Перелік держав, що не виконують вимоги боротьби з легалізацією злочинних доходів, коригуватимуть щоденно

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення» від 5 серпня 2020 р. № 677.

Перелік (зміни, що вносяться до переліку) формується Держфінмоніторингом за погодженням з Мінфіном.

Держави (юрисдикції) включаються до переліку або виключаються з нього на основі висновків Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) щодо застосування посилених заходів належної перевірки та/або контрзаходів до держав (юрисдикцій) з високим рівнем ризику з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму.

Держфінмоніторинг протягом п’яти робочих днів з дати опублікування на офіційному веб-сайті Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) відповідних висновків формує перелік (зміни, що вносяться до переліку) та подає його Мінфіну разом із своєю обґрунтованою позицією щодо нього для погодження Міністром фінансів.

Держфінмоніторинг з метою підтримання переліку в актуальному стані щодня здійснює моніторинг інформації офіційного веб-сайту Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Перелік (зміни, що вносяться до переліку) доводиться до відома суб’єктів фінансового моніторингу шляхом його розміщення на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу протягом трьох робочих днів після погодження з Мінфіном.

Також визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 510.

Читати далі

Законодавство

Уточнено джерела встановлення об’єму циліндрів двигуна автомобіля для визначення його вартості

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів» від 5 серпня 2020 р. № 678.

Новим абзацом п. 4 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. № 66 визначено, що об’єм циліндрів двигуна автомобіля зазначається в куб. сантиметрах або в літрах з урахуванням інформації щодо об’єму циліндрів двигуна автомобіля, зазначеної в прайс-листах виробників (дилерів), зокрема, іноземних, спеціалізованих періодичних виданнях, комп’ютерних програмах для продажу автомобілів, Інтернеті або інших джерелах.

Читати далі

Законодавство

Встановлено норми втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування» від 5 серпня 2020 р. № 686.

Норми встановлюють максимально допустимі втрати нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування автомобільним, залізничним, морським і річковим та трубопровідним транспортом.

До втрат нафтопродуктів не віднесено втрати, обумовлені порушенням вимог технічних регламентів, правил технічної експлуатації, зберігання.

Норми втрат поширюються на нафтопродукти, що класифікуються за кодами згідно з УКТЗЕД та встановлені для однієї кліматичної зони для всієї території України та двох періодів року, а саме:

  • осінньо-зимовий період – з 1 жовтня по 31 березня;
  • весняно-літній період – з 1 квітня по 30 вересня.

Норми втрат нафтопродуктів визначаються для таких операцій:

  • приймання;
  • відпуск;
  • перевантаження;
  • зберігання;
  • транспортування автомобільним, залізничним, суднами морського і річкового, трубопровідним транспортом.

Застосування норм втрат нафтопродуктів є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців), що провадять хоча б один з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання та реалізація нафтопродуктів на території України.

Норми втрат є граничними і застосовуються тільки у випадку встановлення фактичної нестачі нафтопродуктів.

Списання нафтопродуктів у межах норм втрат до встановлення факту нестачі забороняється.

Норми втрат нафтопродуктів не поширюються на нафтопродукти, які приймаються та здаються поштучно (фасована продукція, яка транспортується або зберігається в герметичній тарі, запаяна із застосуванням герметиків, ущільнювачів тощо), а також які зберігаються в резервуарах підвищеного тиску.

У частині зберігання норми втрат нафтопродуктів не поширюються на обсяги нафтопродуктів у резервуарах автозаправних станцій.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram