Connect with us

Законодавство

Новий законопроект про мобілізацію містить корупціогенні фактори

Опубліковано

Як ми раніше писали, у Верховній Раді України зареєстровано оновлений урядовий проект Закону щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку № 10449.

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики на своєму засіданні 5 лютого 2024 р. дійшов висновку та прийняв рішення, що окремі норми даного законопроекту не відповідають вимогам антикорупційного законодавства, зокрема норми щодо бронювання детективів Національного антикорупційного бюро, слідчих Державного бюро розслідувань, прокурорів та інших співробітників правоохоронних органів для отримання ними відстрочки від призову надають Кабінету Міністрів України можливість втручання у діяльність Національного антикорупційного бюро України та інших правоохоронних органів, а також суперечать нормам відповідних законів.

Читайте також: План збереження національної ідентичності українців в рф включатиме протидію дезінформації

Проект Закону наділяє колегіальний орган воєнного керівництва – Ставку Верховного Головнокомандувача – дискреційним повноваженням щодо визначення строків та підстав проведення демобілізації військовослужбовців. При цьому не містить граничного строку для ухвалення Ставкою Верховного Головнокомандувача рішення про демобілізацію військовослужбовців, які під час дії воєнного стану безперервно прослужили 36 місяців, а також не визначає підстав для ухвалення чи відхилення рішення про демобілізацію. Зазначене може фактично позбавити військовослужбовця права звільнитись у строк, передбачений законопроектом. Крім того, вказаний механізм містить ризики застосування вибіркового підходу для різних осіб.

Читайте також: Для встановлення дезертирства судам необхідно досліджувати та брати до уваги докази, які підтверджують наявність у військовослужбовця мети ухилитися від служби

Також норми законопроекту містять правову невизначеність щодо порядку підтвердження здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I чи ІІ групи, що надає дискреційні повноваження територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки при вирішенні питання наявності підстав для отримання військовозобов’язаними відстрочки від призову.

Крім того, зміни створюють ризики вибіркового притягнення до відповідальності осіб, які порушили обов’язок щодо реєстрації електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

З антикорупційною експертизою законопроекту № 10449 можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.