Connect with us

Законодавство

Об’єкти критичної інфраструктури охоронятиме Національна гвардія

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про критичну інфраструктуру» від 16 листопада 2021 р. № 1882-IX, який визначає правові та організаційні засади створення та функціювання національної системи захисту критичної інфраструктури і є складовою законодавства у сфері національної безпеки.

Ним установлюються такі категорії критичності об’єктів критичної інфраструктури:

1) I категорія критичності – особливо важливі об’єкти, які мають загальнодержавне значення, значний вплив на інші об’єкти критичної інфраструктури та порушення функціонування яких призведе до виникнення кризової ситуації державного значення;

2) II категорія критичності – життєво важливі об’єкти, порушення функціонування яких призведе до виникнення кризової ситуації регіонального значення;

3) III категорія критичності – важливі об’єкти, порушення функціонування яких призведе до виникнення кризової ситуації місцевого значення;

4) IV категорія критичності – необхідні об’єкти, порушення функціонування яких призведе до виникнення кризової ситуації локального значення.

Читайте також: Кіберзахист критичної інформаційної інфраструктури виведуть на новий рівень

Для цілей узгодження дій суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури формується Реєстр об’єктів критичної інфраструктури. Після включення об’єкта до Реєстру секторальні органи у сфері захисту критичної інфраструктури повідомляють про це оператора об’єкта критичної інфраструктури для забезпечення паспортизації та захисту об’єкта критичної інфраструктури відповідно до вимог цього Закону.

Також визначаються повноваження у сфері захисту критичної інфраструктури, парламентський контроль та громадський нагляд у сфері захисту критичної інфраструктури, джерела фінансування робіт і заходів із забезпечення захисту критичної інфраструктури та інше.

Охорону об’єктів критичної інфраструктури, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, участь у ліквідації наслідків кризових ситуацій на таких об’єктах критичної інфраструктури віднесено до функцій Національної гвардії України.

Окрім цього, передбачено обов’язок оператора критичної інфраструктури забезпечити страхування ризику настання кризової ситуації, який набирає чинності через три роки з дня набрання чинності цим Законом.

Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом має визначити уповноважений орган з питань захисту критичної інфраструктури України.

Закон вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Нагадаємо, резервні копії державних інформаційних е-ресурсів зберігатиме Держспецзв’язку

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про критичну інфраструктуру
||
№ Документа: 1882-IX
Дата прийняття: 16.11.2021
Дата набрання чинності: 15.12.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про критичну інфраструктуру
||
№ Документа: 1882-IX
Дата прийняття: 16.11.2021
Дата набрання чинності: 15.12.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає