Connect with us

Законодавство

Об’єкти цивільної оборони відтепер також списуватимуть

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 13 березня 2019 р. № 194.

За уточненням до абз. 1 пп. «а» п. 2 у Положенні про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженому постановою Кабміну від 21 вересня 1998 р. № 1482, об’єктом передачі може бути, зокрема, структурний підрозділ підприємства, що переданий в оренду у складі єдиного (цілісного) майнового комплексу державного підприємства, організації.

Також визнається об’єктом передачі нерухоме майно держвласності, передане в оренду у складі єдиних (цілісних) майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, відповідно до пп. «б» п. 2.

Передача об’єктів права державної власності за рішенням управителів держмайном відтепер має здійснюватися за погодженням з орендодавцем і орендарем щодо майна,  переданого в оренду у складі єдиних (цілісних) майнових комплексів (пп. «д» п. 4).

У разі припинення діяльності суб’єкта управління, яким погоджувалася передача майна в оренду у складі єдиних (цілісних) майнових комплексів ДП, передача такого майна здійснюється, зокрема, за рішенням іншого органу державної влади, якому Урядом передані повноваження з управління таким майном (доповнено п. 4).

Дія Порядку відчуження об’єктів державної власності, затвердженого постановою Уряду від 6 червня 2007 р. № 803, відтепер поширюється на відчуження держмайна, що було передано казенним підприємствам, державним комерційним підприємствам, зокрема, під час процедури ліквідації за рішенням суб’єкта управління майном (п. 3).

Рішення про надання згоди на відчуження майна не може бути прийнятим за умови відчуження у процедурі ліквідації за рішенням суб’єкта управління, навіть якщо це не вплине на цілісність майнового комплексу суб’єкта господарювання або його структурного підрозділу (абз. 5 п. 6).

Серед змін у Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженому постановою Кабміну від 8 листопада 2007 р. № 1314, варто відмітити, шо цей Порядок тепер може застосовуватись до об’єктів цивільної оборони.

Господарська організація відтепер має право викупу оборотних та необоротних активів, отриманих в результаті списання майна, що перебувало на її балансі (новий абз. 3 п. 27).

Новим розділом Порядку № 1314 врегульовані особливості списання орендованого майна, зокрема, такі дії здійснюються безпосередньо орендарем за наявності згоди орендодавця та суб’єкта управління, з яким погоджувалася передача майна в оренду.

Списання орендованого майна, де нарахована амортизація на яке менш 100%, здійснюється за умови донарахування орендарем амортизації. Сума нарахованої та невикористаної амортизації на таке майно повинна використовуватися на придбання основних засобів, які включаються до складу орендованого майна.

Витрати на списання орендованого майна включаються до складу витрат орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 194
Дата прийняття: 13.03.2019
Дата набрання чинності: 28.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 194
Дата прийняття: 13.03.2019
Дата набрання чинності: 28.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає