Законодавство
Оновлено критерії віднесення громад до територій відновлення
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення територій відновлення» від 25 липня 2024 р. № 858.
Змінами до п. 4, 5 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 731, визначено, що до територій відновлення належать територіальні громади, які відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
1) на території територіальної громади велися бойові дії;
2) територія територіальної громади або її частина була тимчасово окупована;
3) на території територіальної громади наявні руйнування об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, об’єктів житлового фонду внаслідок ведення бойових дій та/або обстрілів;
4) на території територіальної громади відбувається різке зниження рівня соціально-економічного розвитку та значне переміщення населення до інших регіонів та/або іноземних держав з такими показниками:
Читайте також: Знищені внаслідок війни об’єкти обстежуватимуть і на територіях активних бойових дій
– кількість осіб, що вибули з територіальної громади та зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, становить понад 10 відсотків загальної чисельності її населення станом на 1 січня 2022 р.;
– зменшення обсягу надходжень від сплати податків та зборів до загального фонду місцевого бюджету за попередній рік порівняно з 2021 роком (без урахування міжбюджетних трансфертів та податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами до місцевих бюджетів) становить не менш як 30 відсотків.
Віднесення територіальної громади до територій відновлення можливе за умови, що територія такої територіальної громади не належить до територій активних бойових дій, територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, та тимчасово окупованих російською федерацією територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.