Connect with us

Законодавство

Основи національного спротиву: що передбачає президентський законопроект

Як відомо, 25 травня Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект № 5557 про основи національного спротиву, визначений як невідкладний.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначено, що він врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору та відповідної підготовки громадян України до національного спротиву, що є невід’ємною складовою всеохоплюючої оборони держави на всій території України. Закладена в проекті Закону концепція реалізується шляхом розбудови потужної територіальної оборони та створення руху опору, які разом з підготовкою громадян України до захисту держави формують систему національного спротиву.

Важливо, що цей законопроект надає визначення таким поняттям, як «національний спротив, «територіальна оборона», «рух опору», «підготовка громадян України до національного спротиву» та інших пов’язаних з ними понять. Так, «національний спротив» визначено складовою всеохоплюючої оборони держави, що включає в себе комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян країни до дій, спрямованих на забезпечення її воєнної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності, як стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України.

У законі також буде визначено: склад, мету і завдання національного спротиву; основи побудови, організації та ведення територіальної оборони та руху опору; порядок підготовки громадян України до національного спротиву; організацію системи керівництва національним спротивом; порядок формування та комплектування військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України, добровольчих формувань територіальних громад та руху опору; повноваження сил безпеки та сил оборони, державних органів, органів місцевого самоврядування з питань національного спротиву; порядок підготовки, розгортання та ведення територіальної оборони України тощо. Думається, такий закон сьогоднішній Україні, яка веде війну з Росією, особливо потрібен. Бо це — наша безпека.

Надія ГРИШАНОВА,
провідний юрист-аналітик

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.